Top News-Tirana Taekwondo/Me medalje në ‘Bosnia Open G1’
22/11/2021 16:45

Ernest Merdanaj ka regjistruar nje sukses te madh ne Bosnia Open E1 per te rinj. Sportisti i cili aktivizohet ne radhet e klubit sportiv te Tiranes ia ka arritur te fitoje medaljen e arte, teksa eshte shpallur kampion ne kategorine e peshave 48 kilograme. Pak dite pasi u rendit ne vendin e peste ne kampionatin Europian me Shqiperine vjen kjo arritje e shkelqyer qe padyshim ben krenar te gjithe opinionin sportiv dhe konfirmon me se miri zhvillimin pozitiv qe ka marre sporti i taekwondo ne vendin tone. Sportisti i drejtuar nga trajnerja e palodhur Arjola Kasa hodhi nje tjeter sinjal te forte per te ardhmen e ndritur qe e pret teksa rezultatet e tij te derimetanishme jane mjaft premtuese. Nderkohe nje tjeter sportist i drejtuar nga Arjola Kasa ka zhvilluar nje performance fantastike ne Bosnja Open G1 ku Juirdo Cani arriti te fitoje medaljen e bronzit duke i shkuar shume prane medaljes se arit. Nje ndikim mjaft te madh ka pasur edhe mbeshtetja e dhene nga Federata Shqiptare e Taekwondos dhe Komiteti Olimpik Kombetar te cilen kontribuan masivisht per ekipin perfaqesues dhe te Tiranes.

Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01
Top Channel/ Turne tenisi në Shkodër/ Garuan 16 sportistë nga trevat shqipfolëse
17/01 12:28
Top Channel/ Partizani fiton me trajnerin e ri! Teuta mposhtet nga Kastrioti
16/01 21:18
Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01 19:26
Top News- Çmenduri në Sevilla/ Jordan goditet me shkop në derbin andaluzian
16/01 14:36
Top News- Djokovic humbet apelin/ Tenisti serb largohet nga Australia
16/01 12:55
Top Channel/Gjokoviç humbet gjyqin, do dëbohet nga Australia. Nuk garon në “Australian Open”
16/01 11:15
Top Channel/ Incidente gjatë Tirana-Vllaznia, kaos e dhunë gjatë pushimit. Ndeshja u mbyll pa gola
16/01 02:33
Top Channel/ Ndeshja Tirana-Vllaznia, tifozët hedhin flakadanë dhe thyejnë stola në stadium
15/01 21:38
Top Channel/ Klasikja e futbollit Shqiptar/ Air Albania Stadium pret supersfidën mes Tiranës e Vllaznisë
15/01 20:00
Top Channel/ Të dielën në fushë Partizani. Teuta kërkon rikthimin me Kastriotin
15/01 19:56
Top News- Me trajnerin e ri/ Partizani nis vitin 2022 ndaj Egnatias
15/01 19:44
Top News- Trishtim në futbollin shqiptar/ Ndërron jetë legjenda Ramazan Rragami
15/01 18:27