Top News- Tirana rikthehet te fitorja / Kukësi ‘luan tenis’ me Kastriotin
04/12/2021 19:35

Pas dy ndeshjeve radhazi pa fitore, Tirana rigjen suksesin në Abissnet Superiore. Skuadra bardheblu undi në transfertë Egnatian me rezultatin 2-0 duke marrë 3 pikë shumë të rëndësishme që e lënë ende në krye të klasifikimit. Tirana ishte dominuese në lojë teksa kërkoi me ngulm të shënonte në portën e Egnatias dhe golin që zhbllokoi rezultatin e gjeti në minutën e 38 me Ismajlgecin pas një kombinimi të këtij të fundit me Taulant Seferin. Nuk kaluan shumë minuta dhe Tirana shënoi edhe golin e dytë me Ngoo që dërgoi në rrjetë një top që nuk u prit mirë nga portieri i Egnatias pas gjuajtjes së Seferit me anglezin që i jep fund kështu thatësirës së golit që i zgjaste që nga fillimi i sezonit. me këtë fitore, Tirana vazhdon të jetë 1 pikë para Kukësit me këtë të fundit që shënoi një fitore tenistike ndaj Kastriotit me rezultatin 6-1. verilindorët nuk treguan aspak mëshirë për krutantë në këtë ndeshje që e dominuan nga minuta e parë deri tek e fundit. Kukësi zhbllokoi rezultatin në minutën e 24 me Feijaon, ndërsa 3 minuta nga fundi i pjesës së pare Milunovic shënoi edhe golin e dytë duke bërë që skuadrat të shkojnë në dhomat e zhveshjes me avantazhin 2-0 të skuadrës së Kukësit. Kukësi vijoi shënimin e golave edhe në pjesën e dytë

Top News- Vllaznia frenohet sërish/ Shkodranët, vetëm barazim 1-1 me Egnatian
22/01 11:31
Top Channel/ Egnatia merr një pikë në “Loro Borici” përballë vendasve falë barazimit 1-1
21/01 19:58
Top Channel/ Kombëtarja po zgjedh talentet/ Të rinjtë e datëlindjes 2006 po testohen
20/01 19:49
Top Channel/ Vllaznia-Egnatia/ Ndeshja që hap javën e 16 të superiores
20/01 19:48
Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01
Top Channel/ Turne tenisi në Shkodër/ Garuan 16 sportistë nga trevat shqipfolëse
17/01 12:28
Top Channel/ Partizani fiton me trajnerin e ri! Teuta mposhtet nga Kastrioti
16/01 21:18
Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01 19:26
Top News- Çmenduri në Sevilla/ Jordan goditet me shkop në derbin andaluzian
16/01 14:36
Top News- Djokovic humbet apelin/ Tenisti serb largohet nga Australia
16/01 12:55
Top Channel/Gjokoviç humbet gjyqin, do dëbohet nga Australia. Nuk garon në “Australian Open”
16/01 11:15
Top Channel/ Incidente gjatë Tirana-Vllaznia, kaos e dhunë gjatë pushimit. Ndeshja u mbyll pa gola
16/01 02:33
Top Channel/ Ndeshja Tirana-Vllaznia, tifozët hedhin flakadanë dhe thyejnë stola në stadium
15/01 21:38