Top News – Tirana për herë të parë në 10 vjet / Starti më i mirë i dekadës së fundit për bardheblutë
26/10/2021 18:39

Tirana i ka bere nje start fantastik edicionit te ri futbollistik. Pas fitores ne derbi ndaj rivaleve te perbetuar te Partizanit, bardheblute konsoliduan pozitat ne vendin e pare ne tabelen e klasifikimit duke lene pas ndjekesit me te afert te Kukesit dhe Teutes por duke i dhene dhe nje goditje direkte demave te kuq qe mbeten pas 6 javesh te luajtura pa asnje triumf dhe me vetem 4 pike te grumbulluara. Ne krahasim me nisjet e sezoneve ne dekaden e fundin, starti i 2021-2022 eshte me i miri per Tiranen teksa kane thyer nje rekord te rendesishem qe konfirmon forcen dhe kualitetin e kesaj skuadre. Bardheblute kryesojne me 14 pike pas 6 javeve dhe ne asnje edicion tjeter te ketij 10 vjecari nuk kane pasur nje fillim me pozitv. Ecuria qe i perafrohet me shume eshte ajo e sezonit 2011-2012 ku 25 here kampionet e nisen me 13 pike por qe ne fund nuk arriten te shpalleshin kampion. Klima e krijuar te bardheblute eshte fantastike dhe mundesite jane reale qe Tirana ta perserise edhe njehere tjeter suksesin e sezonit 2019-2020.

Top News -Do të quhet ‘Kukës Arena’ / Verilindorët ndryshojnë emrin e stadiumit
27/11 16:06
Top Channel/ Tirana luan në Korçë/ Ndërsa Vllaznia pret sot Laçin
27/11 13:58
Top Channel/ Partizani fiton me Teutën, kryeqytetasit marrin një fitore në minutat shtesë
27/11 02:09
Top News – Fisnikëria e Ronaldos / I përgjigjet ftesës së Pink për të ndihmuar fëmijët
26/11 22:06
Top News – Partizani merr fitore karakteri / Demat përmbysin Teutën mes dramës dhe spektaklit
26/11 20:30
Top News – Java e 10-të e Superiores / Përballje spektakolare, spikat Partizani-Teuta
24/11 18:40
Top News – Punoi si zv.trajner i Dinamos / Fabrizio Miccoli shkon në burg, u dënua për shantazh
24/11 18:34
Top Channel/ VAR, 93% i saktë/ Faza e parë e superiores, gjyqtarët më pak të pavarur në gjykim
24/11 15:35
Top Channel/ Rekord golash në Superiore! 116 gola, hera e parë që kur kampionati është me 10 skuadra
23/11 20:01
Top News – ‘Air Albania’ mbyllet sërish / Dëmtohet fusha, impianti modern bën pushim 1 javë
23/11 18:30
Top News – Kush janë bodigardët e Cristianos! / Dy vëllezër, më parë me mision në Afganistan
23/11 18:09
Top News-Aksidenti tragjik/ Federata Maqedonase shtyn ndeshjet e Kupës
23/11 15:18
Top Channel/ Kukësi mposht Tiranën kryesuese, humbja e parë këtë sezon për kryeqytetasit
23/11 01:47
Top News – Kukësi rihap garën e titullit / Verilindorët i shkakojnë humbjen e parë Tiranës
22/11 22:52
Top News – ‘Paqe’ mes Dinamos dhe Egnatias / mbyllet në një barazim sfida e javës së 9-të
22/11 21:10
Top News-Tirana Taekwondo/Me medalje në ‘Bosnia Open G1’
22/11 16:45
Top Channel/Sot dueli i kreut të Superiores.Kukësi pret Tiranën në Shkodër, Dinamo përballë Egnatias
22/11 16:03
Top News- Teuta ngec ndaj Skënderbeut / Kampionët, vetëm barazim 2-2 ndaj korçarëve
21/11 16:33
Top Channel/ Skënderbeu pret Teutën/ Memelli kërkon maksimumin nga lojtarët e Korçës
20/11 15:15
Problematikat me stadiumet/ Superiorja në ‘shtegtim’, skuadrat nuk kanë impiante
20/11 12:59