Top News- Teuta ngec ndaj Skënderbeut / Kampionët, vetëm barazim 2-2 ndaj korçarëve
21/11/2021 16:33

Pjesa e parë u mbyll me barazimin 1-1 ku ishte skënderbeu ai që mori kryesimin në rezultat me golin e mensah me një gjuajtje me kokë. Teuta u hodh në sulm për të gjetur golin e barazimit me kampionët e vendit që e gjetën atë në minutën e 36 me Lorenco Vilan pas një asisit të Kallakut. Në fillimin e pjesës së dytë Teuta mori kryesimin në rezultat teksa shënoi golin që e coi rezultatin në 2-1, sërish me Lorenco Vilën. skënderbeu nuk u pajtua me këtë rezultat dhe nisi të kërkojë golin e barazimit. Në minutën e 70, skuadra korcare pretendoi për një 11 metërsh për dy epiosode të dyshimta brenda një aksioni, por arbitri pas ndërhyrjes së sistemit VAR nuk e dha atë. megjithatë nuk vonoi dhe skuadra e Migen Memellit shënoi sërish në portën durrsake me Bajramin me një gjuajtje me kokë duke barazuar rezultatin në 2-2. Në fund të sfidës iu akorduan 7 minuta shtesë, por rezultati mbeti i pandryshuar me Teutën dhe Skënderbeun që morën nga 1 pikë në këtë sfidë.

Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01
Top Channel/ Turne tenisi në Shkodër/ Garuan 16 sportistë nga trevat shqipfolëse
17/01 12:28
Top Channel/ Partizani fiton me trajnerin e ri! Teuta mposhtet nga Kastrioti
16/01 21:18
Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01 19:26
Top News- Çmenduri në Sevilla/ Jordan goditet me shkop në derbin andaluzian
16/01 14:36
Top News- Djokovic humbet apelin/ Tenisti serb largohet nga Australia
16/01 12:55
Top Channel/Gjokoviç humbet gjyqin, do dëbohet nga Australia. Nuk garon në “Australian Open”
16/01 11:15
Top Channel/ Incidente gjatë Tirana-Vllaznia, kaos e dhunë gjatë pushimit. Ndeshja u mbyll pa gola
16/01 02:33
Top Channel/ Ndeshja Tirana-Vllaznia, tifozët hedhin flakadanë dhe thyejnë stola në stadium
15/01 21:38
Top Channel/ Klasikja e futbollit Shqiptar/ Air Albania Stadium pret supersfidën mes Tiranës e Vllaznisë
15/01 20:00
Top Channel/ Të dielën në fushë Partizani. Teuta kërkon rikthimin me Kastriotin
15/01 19:56
Top News- Me trajnerin e ri/ Partizani nis vitin 2022 ndaj Egnatias
15/01 19:44
Top News- Trishtim në futbollin shqiptar/ Ndërron jetë legjenda Ramazan Rragami
15/01 18:27