Top News-Stabilizohet pandemia në Kosovë/ Ulen shifrat e infektimeve dhe viktimave
23/09/2021 18:36

Numri i viktimave dhe i rasteve të reja në Kosovë, ka pësuar një rënie të ndjeshme të paktën ditët e fundit. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se në 24 orët e fundit janë shenuar 2 viktima,ndërsa janë regjistruar 133 raste të reja të infektuar me covid 19, nga 4 mijë e 139 testime të kryera. Ulja e rasteve dhe numrit të viktimave në Kosovë, mendohet të ketë ardhur si pasojë e masave të reja që qeveria e kosovës mori për parandalimin e Covid 19. Sipas njoftimit zyrtarë të publikuar nga ministria e shëndetësisë, bëhet me dije se po gjatë këtij harku kohor janë shëruar 805 pacientë. Ndërkohë, 6 mijë e 77 persona janë të infektuar në të gjithë vendin. Prej shpërthimit të pandemisë në mars të vitit 2020, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar mbi 159 mijë raste të infektimit. Prej tyre 2 mijë e 919 persona kanë vdekur. Prej fillimit të vaksinimit deri më tani, në Kosovë janë vaksinaur 474 mijë e 783 qytetarë.

Top Channel/ Vettingu në Kosovë, zyrtarët kosovarë: Duhet të nisë dialogu me BE për të siguruar…
24/10 14:19
Top News- Rrezik për sigurinë e Kosovës/ Shpallen ‘non grata’ dy spiunët rusë
22/10 19:54
Top Channel/Kosovë, çmimet rriten me shpejtësi/ Ushqimet e përditshme deri në 5 për qind më të larta
22/10 19:48
Top Channel/ Kosova dëbon dy diplomatë rusë, Osmani: Të pengojë ambiciet destabilizuese të Rusisë
22/10 19:46
Top Channel/ Prishtinë, vaksinim në shesh/ Vendoset çadra e madhe në sheshin ‘Zahir Paraziti’
22/10 16:02
Top News- Zbrazen spitalet në Kosovë/Bie ndjeshëm numri i infektuarve me COVID-19
22/10 11:59
Top Channel/ Targat-pragu i konfliktit: Kosova dhe Serbia “përballen” në Bruksel!
21/10 15:46
Top Channel/ Osmani: Duhet vetting në gjyqësor,thirrja e presidentes vjen pas progres raportit të KE
21/10 02:48
Top Channel/ Balet në teatrin e Prishtinës/ Shfaqja do të shoqërohet nga muzika e Bach
20/10 19:55
Top Channel/ BE i kërkon Kosovës asosacionin! Ambasadori i BE: Marrëveshja duhet të zbatohet
20/10 15:26
Top Channel/ Progres raporti për Kosovën, KE: Urgjente marrëveshja finale me Serbinë
19/10 22:38
Top Channel/ Lista Serbe nis shantazhet: Pa Asociacion, nuk do të ketë as institucione në Kosovë!
19/10 17:20
Top Channel/ BE vlerëson zgjedhjet në Kosovë: Dëshmuan se Kosova është një demokraci e vërtetë
19/10 15:33
Top News – Kosovë, ndizet debati në kuvend / Pushteti dhe opozita përplasen për aksionet në veri
19/10 15:17
Top Channel/ Kurti e Haradinaj përplasen për aksionin në veri: “Ti prisje në zyrë kriminelë serbë”!
19/10 14:01
Top News – Vetëvendosje, disfatë apo fitore… / Si duhet përkthyer rezultati i zgjedhjeve
19/10 11:29
Top Channel/“I kënaqur me balotazhin”! Nuk fitoi në asnjë komunë- Kurti: “Jemi më të fortë”!
18/10 17:28
Top News-‘Jemi më të fortë se kurrë’/Kurti ‘optimist’ pasi Vetëvendosja nuk mori asnjë komunë
18/10 16:50
Top News- Referendum kundër Kurtit/Isa Mustafa-Qytetarët po rrëzojnë kryeministrin
18/10 14:03
Top Channel/ Prishtina në balotazh LVV-LDK/ PDK merr 4 komuna, LDK 2, Vetëvendosje asnjë fitore
18/10 12:58