Top News – Spanjë, rëndohet situata/ Rikthehet pjesërisht izolimi
04/07/2020 16:17

Qeveria në rajonin spanjoll të Katalonjës ka rivendosur kontrollet kundër koronavirusit, në një zonë të banuar prej 210,000 personash, për shkak të rritjes së numrit të infektimeve. Presidenti i kwtij rajoni, Quim Torra deklaroi se askush nuk do të lejohet të hyjë apo të dalë nga Segria – një zone bujqësore në perëndim të Barcelonës, që përfshin edhe qytetin Lledia. “ Po e hedhim kwtw hap pwr tw mbrojtur veten e pwr të kontrolluar shpërthimin” e koronavirusit, tha Torra. Masat e izolimit nisin pasditen e sotme. Qytetarwve qw nuk jetojnë në këtë zonë, do t`I lejohet largimi. Në Spanjë është raportuar për 400 infektime të reja dhe dy viktima nga sëmundja COVID-19, që shkaktohet nga koronavirusi. Vetëm në qytetin Lledia, janë regjistruar 155 raste të reja me koronavirus. Spanja nw total shwnon mbi 28 mijw vdekje nga Covid 19. Ky shtet ndwrkohw I ka hapur kufijtë e tij me vendet e Bashkimit Europian dhe Mbretërinë e Bashkuar, me qëllimin të ringjallë turizmin.

Top News- Përplaset avioni në piste/ Indi, viktima e të plagosur
07/08 23:12
Top News – Dua Lipa-Miley Cyrus/ Kosovarja duet me super yllin?
07/08 19:15
Top News – Propozimi i djeg shtëpinë/ I riu shqiptar nuk dorëzohet
07/08 17:32
Top News – Liqeni bëhet rozë/ Paraguai, ndoshta nga kimikatet – Pa komente
07/08 17:24
Top News – Akullnaja Planpincieux/ Itali, ne rrezik shembjeje – Pa komente
07/08 17:23
Top News – ‘Beatboxing’ për Budën/ Mjeshtëria muzikore e murgut- Pa komente
07/08 17:23
Top News – Në mes të lindjes…/ Bejrut, shpërthimi trondit spitalin – Pa komente
07/08 17:22
Top News – Ngrohja globale/ Izolimi nuk ka shumë ndikim
07/08 17:22
Top News – Pandemia globale/ SHBA, sërish mbi 2 mijë viktima
07/08 17:22
Top News – Donald Trump për Joe Bieden: Ai është kundër Zotit
07/08 15:34
Top News – SHBA-ja e quan Iranin si “sponsorizuesin numër një në botë të terrorizmit”
07/08 15:12
Top News – Mijëra vetë nënshkruajnë peticionin: Franca të marrë nën kontroll Libanin
07/08 12:19
Top News – DASH lehtëson udhëtimet/ Heq kufizimet për disa vende. Shqipëria në zonën e verdhë
07/08 12:17
Top News – Pasuria e Zuckerberg-ut arrin në 100 miliardë dollarë!
07/08 12:17
Top News – Trump: Kompanitë amerikane duhet t’i japin fund lidhjeve me TikTok dhe WeChat
07/08 12:16
Top News – Rastet pa simptoma/ Kanë të njëjtën sasi virusi
07/08 12:11
Top News – Gjermani, rritje e rasteve me koronavirus/ Në fokus të kthyerit nga Kosova
07/08 12:06
Top News – Jo vetëm në mjedise të mbyllura/ Maska me detyrim edhe jashtë!
07/08 11:51
Greqia firmos marrëveshjen e delimitimit detar me Egjiptin
06/08 20:29
Top News – Ndahen zonat ekonomike/ Greqia dhe Egjipti, marrëveshje
06/08 19:05