Top News – Sot nis festa e futbollit/Në Al Bayt, ceremonia e hapjes së kampionatit botëror
20/11/2022 13:46

Nis sot festa e futbollit. Miliarda persona në mbarë botën hedhin sytë nga Katari për kampionatin botëror që hyn në histori, pasi është edicioni i parë që luhet në muajt e dimrit. Sfida e parë do të jetë ajo mes Katarit dhe Ekuadorit që do të luhet në orën 17:00 por përpara kësaj përballjeje do të zhvillohet ceremonia e hapjes së evenimentit më të rëndësishëm futbollistik. stadiumi i një teknologjie të lartë, Al Bayt do të jetë skena e një momenti spektakolar ku të pranishëm në shkallët e këtij impianti avangard do të jenë 60 mijë persona. Ceremonia e hapjes do të jetë 30 minuta dhe do të nisë në orën 15:40 dhe pritej prania e një sërë artistëve nga më të njohurit në mbarë globin. Por shumë prej tyre refuzuan të interpretonin në këtë ceremoni dhe mes tyre figurojnë emra si Shakira, Dua Lipa dhe Rod Steëart me këtë të fundit që për më tepër refuzoi edhe një ofertë prej 1 milionë eurosh. ndërkohë është e sigurt prania e këngëtarit të grupit koreanojugor BTS, Jungkook, ndërkohë që sipas The Telegraph mund të marrin pjesë edhe Black Eyed Peas, Robbie Ëilliams, Patoranking e J Balvin.

Top Channel/ Veliaj: Ky do jetë viti i investimeve të mëdha në sport
26/01 20:05
Top Channel/ Tirana merr frymë lirisht! Lajm i mirë për bardheblutë, në fushë sot Abazaj dhe Lushkja
26/01 15:43
Top News – UEFA, vendim kundër Putin/ ‘Superkupa e Europës’ nuk do të zhvillohet në Rusi
24/01 19:04
Top Channel/ Tirana “kalon në emergjencë”/ Bardheblutë ende në pritje të lirimit të merkatos
24/01 16:14
Top Channel/ Skiatori shqiptar i Francës, Alban Elezi mori medalje argjendi: Franca krenare për mua
22/01 20:40
Top News – Volejbollisti shqiptar arrin majat!/ Veliaj i dhuron medaljen e mirënjohjes së qytetit
22/01 13:19
Top Channel/ 5 medalje për Shqipërinë, skiatorja Lara Colturi do jetë në botërorin e të rriturve
21/01 15:35
Top Channel/ Dyshja e artë! Skiatoret ju ngjiten malit që në korrik për të qenë në majën e botës
20/01 19:56
Top News – Akuza për abuzim seksual / Arrestohet në Spanjë Dani Alves
20/01 14:10
Top News – Italiania ‘Kuqezi’ e skive / Lara Colturi triumfon në Austri
20/01 14:10
Top Channel/ Kampione bote për të rejat në ski shpallet Laura Coulturi që përfaqësoi Shqipërinë
20/01 12:45
Top Channel/ Kupa e botës në Ski/ Austri, Shqipëria përfaqësohet nga italiania Laura Colturi
19/01 19:57
Top Channel/Peshëngritja në dyert e prokurorisë! Trajneri Zef Kovaci denoncon vjedhjen e shpërblimit
16/01 15:33
Top News – ‘Ice to meet you’ / Francë, mbahet botërori i notit në ujëra të akullta
14/01 14:28
Top News – FSHF dhe MAS, akord bashkëpunimi / ‘Program futbolli për shkollat’, mbështetet nga FIFA
14/01 14:10
Top News – 300 mln USD në vit për Messin / Al Hilal, klubi tjetër arab që ‘çmend’ merkaton
13/01 10:32
Top News – ‘Mi kanalesh, xhuxh hormonal’/ Ish-drejtuesit e Barcelonës, ofendime për Lionel Messi-in
12/01 19:59
Top Channel/ Exlusive/ Flet trajneri i ri Sylvinho, Askush nuk tallet me skuadrën!
12/01 15:39
Top Channel/ Shqipëria e Rejas/ Ish trajneri i kombëtares tregon eksperiencën në krye të kombëtares
10/01 19:57
Top Channel/ Prezantohet trajneri i ri/ Sylvinho merr frenat e kombëtares kuqezi
09/01 13:06