Top News- Shperthime dhe të shtëna në Veri/Kosovë, serbët sulmojnë qendrat e votimit
06/12/2022 20:21

Një sërë incidentesh të rënda kanë tronditur të martën Veriun e Kosovës, pasi zyrtarët e KQZ vizituan komunat me shumicë serbe në përgatitje të zgjedhjeve të ardshme lokale. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ngriti alamrin se njoftoi se gjatë qendrimit të zyrtarëve të KQZ në komunat e Zubin Potokut dhe Mitrovicës së Veriut ka patur të shtëna me armë si dhe shpërthime.

Top News – ‘Kurti, njeriu i gabuar për Kosovën!’ Haradinaj e akuzon: Vendosi Asociacionin në qendër
28/01 16:32
Top Channel/Plagosen nënë e bijë në Fushë-Kosovë, dëshmitarët: “Vajza tentoi të shpëtonte të ëmën”!
28/01 14:42
Top Channel/ Tjetër sulm ndaj policisë së Kosovës, reagon Svecla: “I orkestron Serbia”!
28/01 11:53
Top News – Kurti kritik ndaj Escobar/ Pranon se mund të ulet mbështetja nga partnerët
27/01 22:44
Top Chennel/Qëllohet më armë policia e Kosovës, Patrulla u sulmua në komunën e zvecanit
27/01 22:40
Top News – Sulmohen efektivët në Veri të Kosovës/ Breshëri të shtënash ndaj patrullës së policisë
27/01 21:40
Top News – Kosova, pika më e nxehtë në Evropë!/ Mediat amerikane flasin për marrëveshje
27/01 16:55
Top Channel/ Kosovë, opozita vendos kushte: Propozimin e pranojmë vetëm me njohje nga Serbia!
27/01 14:29
Top Channel/ Gjendet i pajetë prifti në Kishën ortodokse në Vushtrri, pranë kishte një armë
27/01 12:24
Top Channel/ Eksperti “nxjerr zbuluar” dokumentin: Asociacioni nuk ishte në versionin e pare…
27/01 11:56
Top Channel/ “Tym i bardhë” nga Prishtina?/ Lajçak, darkë pune me Kurtin deri në mesnatë
26/01 15:33
Top News – Asociacioni ‘ka ngelur në provim’ / Kurti: Nuk e ka kaluar testin e kushtetueses
26/01 15:21
Top Channel/ Kurti bindet për Asociacionin? Takim kokë më kokë me Lajcak deri pas mesnate!
26/01 12:36
Top Channel/ “Tym i bardhë” nga Prishtina?/ Lajçak, darkë pune me Kurtin deri në mesnatë
26/01 12:26
Top Channel/ Dëmet e përmbytjeve! Kosovë, më të prekura janë Klina, Istogu, Skënderaj dhe Mitrovica
25/01 15:27
Top Channel/ Dëmet nga përmbytjet në Kosovë, komunat e prekura kërkojnë fond emergjence
25/01 12:34
Top Channel/ Pas Serbisë, SHBA “presion” edhe Kosovës: Pranoni propozimin e BE-së!
25/01 11:49
Top News – Asociacioni, pastaj pakti me Serbinë!/ SHBA nis punën, Kryeministri Kurti kundër
24/01 20:36
Top Channel/ Vritet veterani i UÇK, Nusret Cena u ekzekutua me disa plumba në Kaçanik
24/01 15:19
Top Channel/ Vritet veterani i UÇK/ Nysret Cena u ekzekutua me disa plumba në Kaçanik
24/01 12:43