Top News- Sfida Kukësi-Dinamo/ Ka ndryshime, do luhet në ‘Elbasan Arena’
15/01/2022 18:04

Sfida mes Kukësit dhe Dinamos e shtyrë për në 19 janar për shkak të rasteve me covid të shfaqur te skuadra verilindore, në nuk do të zhvillohet në stadiumin e ri, 'Kukësi Arena' sic ishte parashikuar, por në 'Elbasan Arena'. Klubi verilindor e konfirmoi këtë teksa në rrjetet sociale njoftoi për datën, orën dhe vendin ku do të zhvillohet kjo përballje e javës së 16 të abissnet Superiores Mësohet se grupi i ekspertëve nuk e ka dhënë ende miratimin për terrenin e lojës, kështu që Kukësi do të duhet të presë edhe pak kohë për të pritur më në fund ndeshjet e futbollit në shtëpinë e tij të re. ndërkaq, Kukësi mësohet se ka rikuperuar 2 prej futbollistëve që kishin rezultuar pozitivë me covid dhe bëhet fjalë për Eugen sulën dhe Edi Basën, me kroatin që gëzon më shumë trajnerin Longo, pasi basa ështyë shënuesi më i mirë i Kukësit, me 7 gola të shënuar në 15 ndeshje kampionat Sfida mes Kukësit e Dinamos që do të luhet në orën 16:45 të së mërkurës, do të transmetohet në platformën Digitalb.

Top News- Të enjten mbyllet Superiorja/ Zona Evropiane, e vetmja pa verdikte zyrtare
23/05 13:48
Top News-Mbërrin autobusi i Romës në Durrës/Shqipëria në pritje të finales së Conference League
23/05 13:45
Top Channel/Kupa e botës në Tiranë,trofeu që po shëtit në të gjithë botën ekspozohet në kryeministri
22/05 20:08
‘Top News-‘Tirana, një Romë e vogël/ Kryeministri Rama pret finalen e Conference League
22/05 15:37
Top Channel/ Futbollisti brazilian Ronaldinho viziton Tunizinë për promovimin e turizmit
21/05 22:45
Top Channel/ Kampionati evropian i peshëngritjes/ Hapet më 27 maj në Korpusin Olimpik në Tiranë
21/05 15:41
Top Channel/ Siguria e biletave të finales/ UEFA e njeh rishitjen e biletës
21/05 15:38
Top Channel/ Kupa e Botës në Kosovë/ Trofeu prezantohet në 51 shtete dhe 32 finalistë
21/05 09:43
Top Channel/ Tirana “vishet” për finalen/ UEFA ndryshon përkohësisht dhe emrin e stadiumit
20/05 20:07
Top Channel/ Siguria e finales/ Jo të gjitha rrugët e Tiranës do të jenë të bllokuara
20/05 20:01
Top News-Vllaznia, përballja e fundit në shtëpi/ Josa vlerëson Egnatian, shuan zërat e merkatos
20/05 14:16
Top News-Njësi policore nga Holanda dhe Roma/Për finalen që do zhvillohet në stadiumin ‘Air Albania’
19/05 13:11
Top Channel/ Vllaznia kampione/ Vajzat shkodrane marrin trofeun e këtij sezoni
18/05 19:57
Top Channel/ Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia do të përballet me Laçin
18/05 15:29
Top Channel/ Garat e çiklizmit/ Ndryshon data për shkak të finales së Conference League
18/05 15:27
Top Channel/ UEFA do gjurmojë biletat/ Siguria e ndeshjes finale, 1600 policë dhe 600 steward
17/05 15:56
Top Channel/ Dita e finales/ Tre “fan zone”, tifozët e Romës te liqeni, Feynoord te pedonalja
16/05 19:54
Top News- Mirel Josa rikthehet te Vllaznia/Trajneri merr drejtimin e shkodranëve për herë të tretë
16/05 14:09
Top Channel/ Rënia nga kategoria, ish-trajneri i Skënderbeut: E hodhën arbitrat
15/05 21:26
Top News – FSHF, 90 vjet anëtare e FIFA / Infantino bën urimin-jam krenar të punoj me ju
14/05 15:29