Top News – Ristrukturohet qeveria… / Mali i Zi, riorganizim i kabinetit me kushte
22/09/2021 12:02

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiq, është pajtuar për ristrukturimin e kabinetit qeveritar, por vetëm nën disa kushte dhe njëri prej tyre është që ai të zgjedhë ministrat. Riorganizimin e qeverisë e kanë kërkuar dy subjektet politike në pushtet, partia pro-serbe Fronti Demokratik dhe Mali i Zi Demokratik, ndërsa subjekti i tretë dhe më i vogël, Lëvizja Qytetare URA e ka kundërshtuar idenë.

Top News – T’i ndërpritet mandati UNMIK-ut / Haradinaj: Vazhdim konfuzioni për të gjithë
16/10 19:43
Top News – Blenë vota për zgjedhjet e të dielës / Policia maqedonase arreston katër persona
16/10 19:41
Top News- Dialogu me Serbinë, Kurti tregon sesi mund të zgjidhet konflikti
16/10 19:39
Top News- Lëvizja e lire e mallrave mes 3 shteteve/ Memorandumi Rama-Vuçiç-Zaev bëhet ligj
16/10 18:35
Top News – Heshtje zgjedhore në Kosovë / Të dielën, të gjithë drejt kutive të votimit
16/10 13:40
Top Channel/ Dronë serbë në hapësirën ajrore të Kosovës, ministri Sveçla: “Provokim i hapur”
16/10 11:11
Top News- ‘Der Standard’ sulmon ashpër BE/Borrell ia shkruan Serbia postimet për Kosovën
15/10 15:55
Top News-‘Duam një bazë të përhershme’.Kosova thirrje SHBA-së për trupa ushtarake shtesë
15/10 15:42
Top Channel/ Kosova thirrje SHBA-së: “Krijoni këtu një bazë të përhershme ushtarake”!
15/10 13:49
Top News – Stuhitë ‘gjunjëzojnë’ Greqinë / Dhjetëra të evakuuar në Evia, përmbytje në Athinë
15/10 13:19
Top Channel/ Nacionalistët serbë nisen drejt Kosovës, por u del huq!
15/10 11:40
Top News – Nxiti sulmet në Veri / Kurti nuk shkarkon ministrin serb
14/10 19:59
Top News- Bashkimi Europian jo / Por SHBA-Britani mbështesin plotësisht Kosovën
14/10 17:33
Top News- Mik dhe ambassador në Shqipëri/Kush do jetë përfaqësuesi i ri i SHBA në Serbi
14/10 16:57
Top News-‘Do ta shihni reagimin tonë’/ Vuçiç paralajmëron sërish Kosovën për Veriun
14/10 16:54
Top News – Rusia në krah të serbëve / Paralajmëron Kosovën: Po provokon konfrontim të hapur
14/10 15:54
Top News – Kurti nuk tërhiqet pas / ’Luftë grupeve kriminale multietnike’
14/10 14:15
Top News – Grusht shteti në Mal të Zi / Proces i ri gjyqësor ndaj të akuzuarve
14/10 11:38
Top News – Kosova, me ‘dorë të hekurt’ / Çfarë kontrabandohet më së shumti nga Serbia…
14/10 11:37
Top Channel/ Nato del në krah të Kosovës për aksionin në veri, rrëzon BE: “Prishtina ka të drejtë”
14/10 10:42