Top News – Rama publikon ‘The Lancet’/ PD-çështje kinemaje, jo realiteti
27/10/2020 10:37

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social ‘Facebook’ vlerësimin e sektorit të shëndetësisë të ”The Lancet” për shtetet në botë, duke theksuar se Shqipëria është vlerësuar me 70 pikë dhe mban atë më të lartin në rajon. Nuk ka vonuar shumë dhe i menjëhershëm ka qënë reagimi i Partisë Demokratike të cilët përmes Drejtorit të kabinetit dhe ekspertit të ekonomisë në PD shprehen se faktet nuk fshihen e se jemi vendi me numrin më të ulët të mjekëve për 1000 banorë në Ballkan, kemi pagat më të ulëta për mjekët, kemi buxhetin më të ulët për shëndetësinë dhe kryejmë disa herë më pak testime për COVID se çdo vend i rajonit. Sipas Telitit, raporti qe ka publikuar Rama tregon vetëm shkallën e vaksinimit të popullsisë, por kryeministri kërkon të bindë shqiptarët se shëndetësia shqiptare qenka më e mirë edhe se ajo e Turqisë. Shëndetësia në 3D e ER është çështje e kinemasë, jo e realitetit, shkruan ne postimin e tij Teliti. Realiteti thotë që shqiptarët vdesin trotuareve të refuzuar dhe të përzënë nga spitalet. Realiteti i shëndetësisë të Rames thotë që mjekët dhe infermierët ikin nga sytë këmbët nga ky vend, ndërsa diploma e studentit të mjekësisë shërben thjesht si vizë pune në Gjermani, - mbyllet reagimi i Partise Demokratike.

Top News – Shqiptari më i kërkuar/ Aleks Burreli vrau biznesmenin
23/11 21:47
Top News – Drogë 500 mijë euro/ Kapet në Holandë, 8 të arrestuar
23/11 21:18
Top News – Kodheli, zv.presidente/ Asambleja parlamentare e NATO-s
23/11 20:47
Top News – Droga dhe pandemia/ Lleshaj-Skrapari, zonë problematike
23/11 20:46
Top News – Si u vra i riu shqiptar/ Gjermani, ja dy autorët e dyshuar
23/11 20:41
KED nuk njeh gjykatën/ Skualifikon sërish Zhaklina Peton dhe Eugen Papandilen për në Kushtetuese
23/11 20:25
Anglia del nga Lockdown i dytë/ Por nga 2 dhjetori masa të shtrënguara lokale
23/11 20:25
Vepra e Mid’hat Frashërit/ Vëllimi V vjen nga Instituti i Studimeve Historike “Lumo Skëndo”
23/11 20:03
Dyndje te parku i Liqenit/ Në bare nuk respektohet distanca dhe mos grumbullimi
23/11 19:57
Nesër mbyllet Kakavija/ Pala greke në grevë për 24 orë, do të kalojnë vetëm rastet urgjente
23/11 19:53
Rekord viktimash! MSH: 795 raste të reja dhe 17 humbje jete në 24 orët e fundit nga covid
23/11 19:28
Top News – Greqi, situata e rendë/ Covid, 84 vdekje, 549 të intubuar
23/11 19:20
Top News – Ambasada Gjermane/ Hap sektorin e vizave me një kusht
23/11 19:20
Top News – Gati spitali covid 4/ Shifra alarmante të të infektuarve
23/11 18:43
Top News – Covid, bilanc tragjik/ 17 humbje jete në harkun e 24 orëve
23/11 18:43
Top News – Milionat e gjobave/ Covid 19, mbushen arkat e shtetit
23/11 18:42
Top News – Policia, gjobat e covid/ 1579 të ndëshkuar në vetëm 24 orë
23/11 18:42
Top News – Pasojat e pandemisë/ Reagimi i bashkive në emergjencë
23/11 16:55
Manastirliu: Bëhemi gati për COVID4 dhe spitalet rajonale
23/11 16:33
Nesër mbyllet kufiri grek/ Për 24 orë asnjë person s’do lejohet të kalojë kufirin greko-shqiptar
23/11 16:00