Top News – Putin për Navalny-n/ U vetëhelmua, kërkon telashe
24/09/2020 21:59

Vladimir Putin pretendon se kritiku I Kremlinit, Aleksej Navalny mund tw ketw helmuar veten me agjentin nervor Novichok. Mediat ruse e citojnw presidentin tw ketw komunikuar nw telefon me kreun e Elizesw, Emmanuel Macron, tw cilit sipas tyre I ka pwrcjellw versionin e tij tw ngjarjes. Pwr Putinin, Navalny wshtw njw person qw kwrkon telashe. Sipas kreut te shtetit rus, lideri opozitar “ ka simuluar swmundje tw tilla edhe nw tw kaluarwn”. Navalny vetw, I cili doli nga koma pwrpara dy javwsh pas helmimit nw Siberi, I quajti absurd pretendimet e Putinit. Macron kishte kwrkuar njw shpjegim "të shpejtë " nga Moska për helmimin e 44 vjecarit. "Ne nuk do të tolerojmë përdorimin e armëve kimike në Europë, në Rusi ose në Siri", deklaroi ai ditën e parë të Asamblesë së 75-të të Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Berlini thotë se testet në Gjermani, Francë dhe Suedi kanë përcaktuar që Navalny ishte helmuar me një agjent nervor Noviçok dhe Perëndimi ka kërkuar një shpjegim nga Moska, e cila pretendon se wshtw se është ende herët pwr prova dhe ka refuzuar deri tani të hapë një hetim.

Top News – Parashikimi i shkencëtarëve/ Ja ç`ndodh pas covid 19!
24/10 18:53
Top News – Kërkesa e momentit/ Merkel-shmangni kontaktet!
24/10 16:06
Top News – Shenja rimëkëmbjeje/ Renault dhe Daimler, e marrin vetën
24/10 16:04
Top News – Testoi sistemin ajror Rus/ SHBA kërcënon hapur Turqinë
24/10 14:41
Top News – S`ka më pengesa/ Rinisin në SHBA testet e vaksinës
24/10 12:48
Top News – Rritja e infektimeve / Gjermania po shkon drejt mbylljes
24/10 11:58
Top News – Rregullat e Covid/ Përshtaten edhe Salsa e Tango
24/10 11:56
Top News – Luftimet në Karabak/ Indinjatë nga videoja e ekzekutimit
24/10 11:37
Top News – Do t`i jap fund naftës/ Biden tenton të sqarojë deklaratën
24/10 11:35
Top News – Macron për virusin/ Do të jetë deri verën e ardhshme
24/10 11:33
Top News – Aktori me famë botërore/ Nzjerr parfum ‘kundër urisë’
23/10 22:34
Top News – Shtetrrethim në Francë/ Izolohen 46 milionë persona
23/10 22:29
Top News – `Kujdes në Stamboll`! Ambasada e SHBA-së në Turqi
23/10 22:28
Top News – Vendi i tretë Arab/ Sudani `pajtohet` me Izraelin
23/10 22:26
Përballja Trump-Biden/ Debati i dytë dhe i fundit para zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit
23/10 20:05
Top News – Fotografia e vitit/ Jeta e egër, fiton tigri siberian
23/10 19:03
Top News – SHBA, debati final/ Ekspertët: Fitoi Trump!
23/10 18:41
Top News – Theu rregullat anti-covid/ Kërkohet dorëheqja e ministrit Çek
23/10 17:47
Top News – Ashpërsimi i abortit/ Shpërthejnë protestat në Poloni
23/10 17:46
Top News – Misteri i zhdukjes/ Ku është gruaja e Kim Jong Un!
23/10 17:44