Top News- Pse dështoi dialogu Kosovë-Serbi!/ Berisha gjen fajtorin dhe nismën që dëmtoi procesin
17/06/2022 16:56

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar atë që sipas tij prishi ecuronë e dialogur Prishtinë-Beograd. Gjatë fjalës në në Forumin e IX-të Global në Azerbaixhan, kreu i PD deklaroi se tentative për ndryshimin e kufijve mes Kosovës e Serbisë, dëmtoi procesin, teksa konsideroi si shkaktar maniatin George Soros. "Ka qenë një iniciativë për të ndryshuar kufijtë, thjesht me vija të pastra etnike për shkak të tre komunave serbe dhe tre shqiptare në jug të Serbisë. Një projekt i tillë i mbështetur fuqishëm nga rusët, po hapte kutinë e pandorës për rajonin sepse një situatë e ngjashme etnike dhe gjeografike paraqitet në rajonin tonë ngado. Fatkeqësisht të tregohem i sinqertë, projekti gjeti mbështetjen e një lobimi të fortë të multimiliarderit Soros.”

Top Channel/ Arrestohet spiunia ruse nga policia e Kosovës, gazetarja u ndalua në kufi
07/08 11:13
Top News – Sulmi në Ujman, EULEX shton patrullimet / Shefi i misionit-Të ndalen aktet kriminale
07/08 10:54
Top Channel/ Pullë me Dua Lipën! Posta e Kosovës e emeton për nder të këngëtares
06/08 20:21
Top News – Qëllohet me armë policia e Kosovës / Sulm në veri, plumba nga përtej liqenit të Ujmanit
06/08 16:53
Top Channel/ Nata e parë e“Sunny Hill kulmon me interpretimin e Dua Lipës
05/08 12:38
Top News – Një yll botëror në Prishtinë / Dua Lipa në ‘Sunny Hill’, ndizet atmosfera
05/08 12:24
Top Channel/ Dua Lipa në Prishtinë. Konferencë për organizimin e festivalit Sunny Hill
04/08 15:44
Top Channel/ Kosovë, votohet rezoluta që adreson rritjen e çmimeve të produkteve bazë
04/08 11:57
Top Channel/ Tensionet në Veri të Kosovës, Bundestagu diskuton sot situatën
03/08 15:06
Top Channel/ Propozimi për ligji të ri për veteranët konsiderohet ndërhyrje e Kurtit ndaj gjyqësorit
03/08 12:27
Top News – ‘Me Albin Kurtin nuk flitet!’ / Vuçiç: Do të shkoj në Bruksel por nuk pres asgjë
03/08 12:26
Top Channel/ Zhbllokohet veriu i Kosovës, serbët tërhiqen pas vendosjes së barrikadave
02/08 11:58
Top News-Tërhiqen serbët, largohen barrikadat/ Veç armëve, Kosova u përball dhe me sulme kibernetike
01/08 21:54
Top Channel/ Reciprociteti,1501 dokumente u lëshuan për serbët në pikat kufitare të Kosovës
01/08 19:30
Top Channel/ “Takim me prindër” në Bruksel/ Borrell thërret Kurtin e Vuçiç për tensionet në veri
01/08 19:24
Top Channel/ Hiqen barrikadat në Kosovë, situata u shtensionua pas tërheqjes së qeverisë
01/08 19:23
Top Channel/ Situata në Veri, Borrel fton në takim Vuçiç dhe Kurti
01/08 15:21
Top Channel/ Tensionet në Kosovë, tërhiqet qeveria e Kosovës për dy pikat kufitare në veri
01/08 15:16
Top Channel/Zbatimi i reciprocitetit,1501 dokumente u lëshuan për serbët në pikat e tjera kufitare
01/08 15:13
Top Channel/ Nis heqja e barrikadave në veri të Kosovës
01/08 13:27