Top News – Projekti Seedorf-Khabib / Nisin akademinë që bashkon futbollin me artet marciale
01/11/2021 17:47

Ish-futbollisti i mirenjohur Clarence Sedorff se bashku me ish luftetarin e UFC Khabib Nurmagomedov kane arritur marreveshjen per themelimin e nje shkolle futbolli e cila ka nje metodologji unike, duke nderthurur praktikat nga loja e futbollit por dhe nga ajo e arteve marciale. Klubi i perbashket mes dy sportisteve u zyrtarizua gjate oreve te fundit ne Dubai qe eshte edhe vendi ku do te ngrihet kjo akademi. Por ambicia e tyre eshte shume e madhe se kaq. Ata planifikojne qe ne nje hapesire prej 5 vitesh te hapin qendra stervitore ne 10 vendndodhje te ndryshme. Bashkepunimi mes Seddorf dhe Khabib Nurmagomedov u finalizua gjate vitit te shkuar ku krijuan raporte mjaft te aferta dhe tani vijne me kete projekt mjaft premtues per ti sherbyer sa me shume futbollit ne nje menyre tejet te vecante por duke pritur edhe mbeshtetjen nga kompani te ndryshme. Ne fund ata shtuan se e kane marre persiper kete aktivitet me pergjegjesi te plote per te dhene kontribut sa me te denje dhe cilesor.

Top News/‘Jemi gati të presim Lojërat 2024’ Presidenti Macron viziton Fshatin Olimpik në Paris
22/07 17:08
Top News/ Neymar konfirmon se është bërë baba për herë të tretë
21/07 13:34
Top News/ Sportistët më të mirë të shekullit. Sondazhi i ESPN-Dominon notari Michael Phelps
19/07 16:34
Top Channel/ Kampionati Europian i Basketbollit. Ekipet U 18 mblidhen në Elbasan
19/07 15:29
Top Channel/ Schumacher deklaroi hapur homoseksualitetin e tij, vjen reagimi i pilotëve të F1
19/07 14:38
Top News/ A do pezullohet Izraeli! FIFA shtyn marrjen e vendimit pas lojërave olimpike
19/07 14:14
Top Channel/ Kampionati Europian i Basketbollit, ekipet nga gjithë Evropa mblidhen në Elbasan
19/07 12:51
Top Channel/ Luhet sot Vllaznia-Valur/ Islandezët të frikësuar. Ndeshja nën masa të rrepta sigurie
18/07 19:59
Top News/ Afrojnë Lojërat Olimpike. Delegacionet e para mbërrijnë në kryeqytetin francez
18/07 16:29
Top News/ Afrojnë Lojërat Olimpike. Delegacionit Shqiptar i dorëzohet flamuri para nisjes
16/07 12:18
Top Channel/ Pas fitores në Euro2024, kthehen në Spanjë futbollistët! Priten me ceremoni nga mbreti
15/07 23:19
Top Channel/ One bashkon tifozët! Atmosferë fantastike në fanzone-t e mbështetura nga One Albania
15/07 19:57
Top News/ Sezoni i ri në Superiore/ Java e parë rezervon supersfidën Partizani-Vllaznja
15/07 16:01
Top Channel/ Finalja, anglezët në ankth! Kërkojnë trofe pas 58 vitesh, por Spanja i shqetëson
14/07 15:39
Top News/ Kush është gruaja e Alvaro Moratas? Nënë e katër fëmijëve..
12/07 10:44
Top Channel/ Skandali seksual në kampin e Kombëtares, prokurorja tregon nëse u lëshua urdhër arresti
10/07 21:16
Top News/ Kur Lionel Messi ‘bekonte’ Lamine Yamal, del fotoja e vitit 2007
10/07 12:03
Top Channel/ “Mbikëqyrësi abuzoi me 18-vjeçaren”, detaje rreth skandalit në kampin e Kombëtares
09/07 23:12
Top News/ Sylvinho nuk e lë stolin kuqezi. Trajneri arrin akordin për rinovimin e kontratës me FSHF
09/07 19:40
Top Channel/ ‘Supervizori i Kombëtares përdhunoi punonjësen e hotelit në Dortmund’, nisin hetimet
09/07 17:29