Top News- Përballja Shqipëri-Poloni / Vlera në merkato e dy kombëtareve
12/10/2021 15:06

Shqiperia do te mase forcat ndaj Polonise ne sfiden e vlefshme per eliminatoret e Boterorit. Per here te pare kuqezinjte kane shanse reale per nje kualifikim historik ne Kupen e Botes dhe takimi ndaj ekipit te drejtuar nga Paulo Sosa eshte mjaft percaktues. Megjithate, diferencat mes dy kombetareve jane relativisht te medha. Mjafton te hedhesh nje shikim vleres se ekipeve ne 'Transfermarkt' dhe lojtareve qe kane ne perberje dhe kuptohet fare mire superioriteti i polakeve. Vlera e ketyre te fundit kap shifren e 268 milione euro ndersa e ekipit tone kombetar rreth 102 milione euro. Nje nga sulmuesit me te mire te botes qe eshte njekohesisht dhe kapiteni i Polonise vleresohet me 60 milione euro gati sa gjysma e perfaqesueses kuqezi. Ndersa vendin e pare per lojtarin me te kushtueshem te Shqiperia e mban mbrojtesi i Romes, Marash Kumbulla qe vleresohet me 25 milione euro. Diferencat ne planin financiar jane te dukshme por deri me tani ne ecurine ne grupin I, kuqezinjte jane perballur si te barabarte ne fushen e lojes madje duke arritur dhe nje kuote rekord ne nje faze eliminatoresh prej 15 pikesh.

Top News – Messi në telashe/ Hoteli i tij me vlerë 30 milionë do të prishet
02/12 19:23
Top News – 6 muajt e ‘tmerrit’ të Eriksen/ E ‘mëshiron’ ekipi modest, odense i hap dyert
02/12 19:23
Top Channel/Rikthehen ndeshjet e Superiores, të shtunën e të dielën do luhet java e 10 e kampionatit
02/12 16:12
Top News-Teuta-Vllaznia/ Sfida kryesore e javës së 11 të Superiores
02/12 14:38
Top News- Tifozi me probleme shëndetësore/ Ndeshja Watford-Chelsea u ndërpre për 15 minuta
02/12 12:44
Top News – Rikthimi i Partizanit / Demat synojnë vazhdimësinë pas suksesit ndaj Teutës
01/12 19:27
Top News – Dy bodigardët e Cristiano Ronaldos / Në telashe, tashmë nën akuzë nga policia
01/12 19:05
Top News – Ronaldo përgënjeshtron zërat / Portugezi akuzon kryeredaktorin e njohur
30/11 20:25
Top News – Java e 10-të e Superiores / Tirana bën ‘hap fals’, Kukësi ngushton diferencën
29/11 19:35
Top News – Egnatia shkarkon Maganin / Klubi rrogozhinas mbyll bashkëpunimin me trajnerin
29/11 17:41
Top News- Rihapen llogaritë për titullin/ Kukësi mposht Egnatian, fiton edhe Dinamo
28/11 16:36
Top News-‘Zbardhet’ Premier League/ Bora e dendur shtyn sfidën Burnley-Tottenham
28/11 15:29
Top News- Teuta nuk humbet kohë/ Cakton Renato Arapin si trajner në vend të Martinit
28/11 15:17
Top Channel/Turne futbolli për fëmijë/ Promovohen talentet e reja në kryeqytet
28/11 12:48
Top News- Skënderbeu frenon Tiranën/ Vllaznia, fitore e rëndësishme ndaj Laçit
28/11 11:27
Top Channel/ Skëndërbeu barazon me Tiranën, Vllaznia fitoi në Shkodër me Laçin
28/11 01:49
Top News -Do të quhet ‘Kukës Arena’ / Verilindorët ndryshojnë emrin e stadiumit
27/11 16:06
Top Channel/ Tirana luan në Korçë/ Ndërsa Vllaznia pret sot Laçin
27/11 13:58
Top Channel/ Partizani fiton me Teutën, kryeqytetasit marrin një fitore në minutat shtesë
27/11 02:09
Top News – Fisnikëria e Ronaldos / I përgjigjet ftesës së Pink për të ndihmuar fëmijët
26/11 22:06