Top News- Për kë do të mbyllen kufijtë!/Kosova prezanton masat e reja si pasojë e Omicron
05/12/2021 17:32

Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, kanë prezantuar masat e reja anti-COVID që do të hyjnë në fuqi nga data 6 dhjetor. Masat e reja janë ndërmarrë pas paraqitjes së variantit të ri Omicron. Sipas këtyre masave, të gjithë personat që hyjnë në Kosovë pas 3 janarit duhet të kenë dëshminë e vaksinimit me dy doza. Deri në këtë datë, personat e pavaksinuar mund të hyjnë në Kosovë lejohen me testin PCR të bërë në 48 orët e fundit. Testi duhet edhe për ata që kanë bërë vetëm një dozë. Shqiptarëve që hyjnë në Kosovë si u jepet mundësia të vaksinohen nga ekipet mjekësore në aeroportin “Adem Jashari” si dhe në pikat kufitare në Vërmicë, Merdare, Dheu i Bardhë dhe Han të Elezit.

Top Channel/ Kosovë, 6687 nxënës të infektuar/ Çdo ditë 20 fëmijë kërkojnë ndihmë në spitale
28/01 19:31
Top Channel/Serbia kthen “në armë” votën e Kurtit:Ai votoi në Shqipëri, serbët të votojnë në 3 prill
28/01 18:01
Top News- Bllokohet lëvizja Shqipëri-Kosovë/Numri i qytetarëve në kufi, më i ulëti në 20 vite
28/01 10:41
Top Channel/ Debat për masat anti-covid/ Opozita në Kosovë kërkon llogari pse po mbyllet kufiri
27/01 19:46
Top News- Haga, akuza të tjera për Hashim Thaçin/Refuzon kërkesën për lirim të parakohshëm
27/01 19:42
Top Channel/Vazhdojnë kthimet në kufi/Kosova nuk lejon hyrjen e personave pa test dhe pa tre vaksina
27/01 15:36
Top Channel/ 8.000 nxënës e mësues të infektuar në Kosovë, 100 shkolla në mësim online
27/01 12:21
Top News- SHBA, mesazh të prerë Serbisë!/Asnjë pikëpyetje për territoret e Kosovës
26/01 19:14
Top News-Ukraina falënderon Kosovën/Akuza të rënda Serbisë për mbështetjen ndaj Rusisë
26/01 18:32
Top Channel/ Kosovë, protestë për energjinë! Kundërshtohet projekti për rritjen e çmimit
26/01 16:01
Top News- Gati të çojë ushtrinë në Ukrainë/Kosova në shërbim të SHBA-së dhe NATO
26/01 15:11
Top Channel/ Protestë për energjinë! Në Prishtinë protestohet kundër shtrenjtimit
26/01 12:46
Top Channel/ Në një vit Shqipëri hynë 2.6 milionë persona nga Kosova për turizëm
25/01 20:10
Top Channel/Kosovë, KFOR “mbron” serbët: Të furnizohen edhe nëse nuk paguajnë energjinë elektrike
25/01 14:31
Top Channel/ Protestë në kufirin Kosovë-Shqipëri/ Kundërshtohen masat e reja të qeverisë kosovare
24/01 22:00
Top News-Kosova në seancë të jashtëzakonshme/Opozita akuzon Kurtin, fajtor i krizës energjetike
24/01 17:42
Top News- Kosova nuk do i lutet Greqisë…!/Njohja e Pavarësisë, Gërvalla zbulon bisedimet
24/01 15:18
Top Channel/Protestë në kufirin Kosovë-Shqipëri/Protestohet kundër masave të reja anticovid
24/01 13:12
Top Channel/Infektime rekord nga Covid në Kosovë. Qytetarët shtojnë testimet dhe vaksinimet
23/01 19:26
Top Channel/ Prishtina e mbërthyer nga akulli. Rrugët të papastruara, 60 aksidente në një ditë
23/01 12:17