Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01/2022 19:26

Partizani dhe trajneri debutues i tij Dritan mehmeti e nisin me këmbë të mbarë vitin e ri. Skuadra e Të Kuqve mori një fitore të pastër në rrogozhinë ndaj Egnatias me rezultatin e pastër 3-0 duke marrë 3 pikët e kësaj ndeshjeje. Që në minutat e para u duk se ishte Partizani ai që e dëshironte më me forcë fitoren e kësaj përballjeje. Të Kuqtë krijuan rastet e shënimit, por avantazhin në rezultat e morën në minutën e 47 me Malën që nuk i la mundësi reagimi portierit të Egnatias. Në pjesën e dytë Partizani shënoi një tjetër gol këtë radhë me Skukën që debutoi në mënyrën më të mirë të mundshme me fanelën e skuadrës kryeqytetase. 12 minuta më vonë, partizani mbylli llogaritë e sfidës me malën që fiksoi rezultatin 3-0 për të Kuqtë që shkojnë në 21 pikë në vendin e pestë, ndërsa Egnatia mbetet në vendin e parafundit me 14 pikë pas 16 javëve.

Top News-‘Trofeu im i parë në Shqipëri, ëndërr’/Kumbulla shfaq emocionet pas finales
26/05 16:38
Top Channel/ Teuta kampione në basketboll
26/05 15:41
Top Channel/BBC, Mourinho: Një fitues serial që e solli Romën në jetë!
26/05 11:46
Top Channel/ Roma fiton kupën/ Italianet marrin trofeun Europian ne stadiumin e Tiranes
26/05 01:43
Top Channel/ Roderdam/ Tifozët e Feyenoordit thyejnë vitrina e përplasen me policin
26/05 01:37
Top Channel/ Holandezët e dëshpëruar, tifozët në zonën e pedonales ndoqën ndeshjen nga ekrani
26/05 01:25
Top Channel/ Entuziazmi i italianëve, Hoze Mourinjo solli një trofe evropian pas disa dekadash
26/05 01:05
Top News -Tifozët e Feyenoord, orët e mesnatës/ Policia i rrethon që në dalje të Air Albania Stadium
26/05 00:21
Top News-‘Çmenden’ tifozët e Romës në Tiranë/Pas suksesit të verdhekuqve në kryeqytetin shqiptar
26/05 00:12
Top News-Fundi i trishtë i finales/Tifozët e Feyenoordit e përjetuan me dhimbje
26/05 00:11
Top News – “Huliganët” e Feyenoord të zhgënjyer, largohen pa bujë e zhurmë nga Air Albania Stadium
26/05 00:09
Top News – Tifozët drejt stadiumit, si ishte organizuar nga UEFA për të shmangur përplasjet
26/05 00:02
Top News – Emocionet e stadiumit të “kuqezinjve” për rivalitetin mes Romës dhe Feyenoord
25/05 23:57
Top Channel/ Situatë e qetë në Tiranë, holandezët shmangin trazirat pas humbjes
25/05 23:56
Top News- Finalja e Tiranës në 155 shtete / Përballja Roma-Feyenoord me një shikueshmëri rekord
25/05 23:04
Top News – Jo në lokale, ku e panë ndeshjen ata që nuk gjetën një biletë për finale e Tiranës
25/05 22:06
Top News – Çfarë ndodhi me tifozët e Romës në minutën e 32, “të çmendurit” tek Amfiteatri
25/05 21:47
Top News-Mourinho dhe ‘banda’ verdhekuqe/Roma shfaqet përballë publikut para finales
25/05 20:19
Top News – Italianet në ‘vendin e krimit’, brohorasin për ekipin, në zonen e Feyenoord
25/05 19:50
Top News-Gjallërohet ‘Air Albania’/Tifozët nisin këngët dhe koret në pritje të ekipeve
25/05 19:42