Top News – ‘Paqe’ mes Dinamos dhe Egnatias / mbyllet në një barazim sfida e javës së 9-të
22/11/2021 21:10

Dinamo dhe Egnatia nuk kane shkuar me shume se nje barazim 1-1 ne sfiden e vlefshme per javen e 9-te te Kategorise Superiore. Perballja mes dy skuadrave u be akoma dhe me e luftuar per shkak te tre penalltive te akorduara dhe terrenit te renduar qe u zhvillua takimi. Skuadra e drejtuar nga Gugash Magani gjeti epersine fillimisht me golit te shenuar nga Bruno Telushi ne minutat e para te takimit qe u tregua i sakte nga pika e bardhe e penalltise. Megjithate, kunderpergjigja e Bluve te kryeqytetit nuk vonoi teksa po nga 11 metershi arriten te vendosin ekuilibrat fale saktesise se treguar nga kapiteni Agim Ibraimi. Fraksioni i dyte i lojes, rezervoi te tjera surpriza teksa Bakaj u rikonfirmua si nje prites i mire i penalltive teksa ndali gjuajten e Pedro Augustos per ti lene shifrat te pandryshuara. Me pas u be protagonist kryesor edhe sistemi Var, ku i anuloi golin lojtarit rrogozhinas, Allmuces per nje pozicion milimetrik jashte loje. Pavaresisht perpjekjeve te skuadrave, rezultati mbeti i pandryshuar ne 1-1 me ekipet qe ndane piket me njera tjetren.

Top Channel/ Kombëtarja po zgjedh talentet/ Të rinjtë e datëlindjes 2006 po testohen
20/01 19:49
Top Channel/ Vllaznia-Egnatia/ Ndeshja që hap javën e 16 të superiores
20/01 19:48
Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01
Top Channel/ Turne tenisi në Shkodër/ Garuan 16 sportistë nga trevat shqipfolëse
17/01 12:28
Top Channel/ Partizani fiton me trajnerin e ri! Teuta mposhtet nga Kastrioti
16/01 21:18
Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01 19:26
Top News- Çmenduri në Sevilla/ Jordan goditet me shkop në derbin andaluzian
16/01 14:36
Top News- Djokovic humbet apelin/ Tenisti serb largohet nga Australia
16/01 12:55
Top Channel/Gjokoviç humbet gjyqin, do dëbohet nga Australia. Nuk garon në “Australian Open”
16/01 11:15
Top Channel/ Incidente gjatë Tirana-Vllaznia, kaos e dhunë gjatë pushimit. Ndeshja u mbyll pa gola
16/01 02:33
Top Channel/ Ndeshja Tirana-Vllaznia, tifozët hedhin flakadanë dhe thyejnë stola në stadium
15/01 21:38
Top Channel/ Klasikja e futbollit Shqiptar/ Air Albania Stadium pret supersfidën mes Tiranës e Vllaznisë
15/01 20:00
Top Channel/ Të dielën në fushë Partizani. Teuta kërkon rikthimin me Kastriotin
15/01 19:56