Top News – Një shqiptare heroinë në Zvicër/ Shpëtoi nga mbytja në pishinë një 4-vjeçar
09/06/2023 14:28

Një shqiptare e Kosovës është kthyer në heroinë, pasi shpëtoi jetën e një 4 vjecari në Zvicër, kur ky i fundit po mbytjej në pishinë. 34 vjecarja Nazlie Selimaj ndërhyu menjëherë pasi konstatoi se vogëlushi po mbytej. Ishte babai i këtij të fjundit, ai që dha ndihmën e parë dhe nxori 4 vjecarin nga uji, e më pas shqiptarja e shtriu të voglin në dysheme dhe i masazhoi zemrën, dukë bërë që fëmija të reagonte. Në një intervistë për median gjermane Blick shqiptarja tha se po hante akullore me burrin dhe djemtë e saj 5 dhe 9 vjeç, kur bashkëshorti i saj pa një baba që po vraponte tek pishina. “Ai e nxori djalin nga uji dhe po e mbante në krah pa ndjenja. Babai i tij ishte i shkatërruar”, u shpreh 34-vjeçarja. Ngjarja ndodhi në pishinë në kanionin St. Gallen dhe Selimaj po kalonte njën ditë të bukur me familjen e saj, kur u kthye në heroinë për vogëlushin afgan. 4 vjecari i cili shpëtoi mrekullisht është dërguar në shtëpi dhe po qëndron pranë familjes së tij. Sipas Blick, babai i vogëlueshit nuk ka dashur të prononcohet për mediat, ndërsa falenderoi shqiptaren për ndihmën e dhënë.

Top News – Hollivudi ‘merr frymë’ sërish / Skenaristët përfundojnë grevën, arrihet marrëveshje
25/09 14:16
Top Channel/ Vrau të miturin në acid, vdes kryemafiozi Italian: Ra në koma të pakthyeshme!
25/09 12:54
Top Channel/ Deputeti gjerman “përplaset” me Vucicin: “Vrasja e njerëzve, një krim i tmerrshëm”!
25/09 12:11
Top Channel/ “I pakorruptuar e homoseksual”, Stefanos Kasselakis zgjdhet kreu i ri i Syriza në Greqi
25/09 12:02
Top Channel/ ”Mos u gënjeni”, analisti amerikan: “Sulmi ndaj Policisë së Kosovës, nuk ishte spontan!
25/09 11:59
Top News – Kumbari i fundit i mafies siçiliane / Vdes në qeli Messina Denaro, i dënuar me burg
25/09 10:12
Top News- Kosova mbyll operacionin në Veri/ Të paktën 3 të vdekur, pjesë e grupit serbë dhe rusë
24/09 22:22
Top Channel/ Gruri “çan” bllokadën. Anija e dytë e nisur nga Ukraina mbërrin në Turqi
24/09 21:15
Top News – Frikë nga spastrimi etnik/ 120 mijë armenë largohen nga Nagorno-Karabakh
24/09 20:50
Top News – ‘Irani bërthamor, i papërgjegjshëm’/ SHBA për bisedimet e programit të Teheranit
24/09 18:56
Top News – Plani gjerman për emigrantët / Italia reagon ashpër-Jo ndihmë për trafikantët
24/09 18:55
Top Channel/ Gërvalla kundër Borrell: E turpshme, asnjë fjalë kundër terroristëve që vrasin policët
24/09 18:14
Top News – ‘Dorëzohet’ Armenia / Pranon të ulet në bisedime me Azerbajxhanin
24/09 16:29
Top News – ‘Ëndrra amerikane’ vazhdon…/ Dyndje emigrantësh në kufirin SHBA-Meksikë
24/09 15:47
Top News- Forcat izraelite bastisin kampin Nur Shams/Vriten 2 palestinezë, mes tyre lufëtari i Hamas
24/09 13:53
Top News – Sulmi me raketa në Sevastopol/ Kievi pretendon se shkaktoi viktima dhe të plagosur
24/09 13:03
Top Channel/ Dënohen rrëmbyesit shqiptarë / Morën peng një italian në Londër
24/09 12:39
Top Channel/ Nuk ndalen emigrantët në kufirin SHBA-Meksikë, qeveria merr masa për parandalim
24/09 11:49
Top Channel/ Kërcënuan mbylljen e qeverisë amerikane, Biden “qorton” republikanët ekstremë
24/09 10:48
Top News – ‘Ukrainasit të largohen nga Krimeja’, u rrezikohet jeta nga kundërofensiva
23/09 22:21