Top News – NATO thirrje për vetëpërmbajtje/Serbia dhe Kosova të ulin tensionet
24/09/2021 21:20

NATO ka bërë thirrje për shtensionim e menjëhershëm të situatës në veri të Kosovës, pas vendosjes së reciprocitetit për target e makinave nga Serbia. Në një reagim të zëdhënëses, Oana Lungescu, thuhet se NATO bën thirrje që Beogradi dhe Prishtina të tregojnë përmbajtje dhe të shmangin çfarëdo vendimi të një anshëm.

Top News – Kurti: Nuk ndihem i rrezikuar / U kërcënua me jetë, rriten masat e sigurisë
28/10 15:37
Top Channel/ 50 mijë euro për të vrarë Kurtin?/ Kërcënimi që ngriti në këmbë policinë e Kosovës
28/10 12:51
Top Channel/ Kurti: nuk ndihem i kërcënuar/ Reagimi i kryeministrit të Kosovës
28/10 11:54
Top News – Kishin lidhje me Hezbollahun / Kosova, sanksione për 7 individë dhe 1 kompani
28/10 11:48
Top Channel/ 50 mijë euro për të vrarë Kurtin; serbi dërgon mesazh-blindohet banesa e kryeministrit
28/10 11:33
Top News – Shpërblim për vrasjen e Kurtit / Kryeministri i Kosovës nën masa të shtuara sigurie
28/10 10:57
Top Channel/ Kërcënohet Albin Kurti/Shtohen forcat e policisë te shtëpia e kryeministrit, nis hetimi
27/10 23:25
Top Channel/ 100 euro për çdo familje/ Qeveria kosovare vendos të ndihmojë 300 mijë familje
27/10 15:35
Top News – Rriten çmimet në Kosovë / Qeveria, paketë për të ndihmuar qytetarët
27/10 14:25
Top Channel/ Vuçiç paralajmëron tensione:”Në 6 nëntor, aksion tjetër në veri të Kosovës”!
27/10 14:22
Top Channel/ Shtohen pacientët në psikiatri/ Kosovë, grupmoshat e mesme kërkojnë më shumë ndihmë
27/10 12:30
Top Channel/ Dhuna ndaj grave dënohet pak/ Kosovë, reagime për dënimet e buta: ato nxisin dhunën
26/10 19:45
Top Channel/Baza e SHBA-së në Kosovë, eksperti: “S`do guxojnë më të ngrenë pretendime territoriale”!
26/10 16:43
Top Channel/Rritja e çmimeve, Kurti paketë ndihme për qytetarët: Kush na fajëson ka hall tjetër!
26/10 15:49
Top News- Rritja e çmimeve në Kosovë/Kurti ndihmë ekonomike për qytetarët
26/10 15:46
Top News – Trafikonin njerëz… / Pesë të arrestuar në Kosovë
26/10 14:58
Top Channel/”Pse më zure rrugën”, burri rreh me grushta një grua në një supermarket në Prishtinë!
26/10 12:28
Top News -Nuk lejoi hyrjen e boksierëve kosovarë/Kurti: Serbia ta tregojë forcën në ring, jo në kufi
26/10 12:08
Top Channel/ Kurti, shuplakë Serbisë: Forcën ta tregojë në ring të boksit, jo në kufi!
26/10 11:23
Top Channel/Eksperti i SHBA:Kosova të kërkojë të drejtat për Preshevën,njësoj si i kanë serbët e saj
26/10 11:19