Top News – Menaxhimi i pandemisë/ Kosovë, opozita kritika qeverisë
30/11/2020 22:02

Deputetët e partive opozitare në Kuvendin e Kosovës, gjatë seancës plenare të e kritikuan qeverinë për menaxhimin e situatës epidemiologjike në Kosovë.Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu tha se Klinika e Pulmologjisë të dielën kishte njoftuar se ka mungesë furnizimi me oksigjen. Haxhiu i bëri thirrje kryeministrit Avdullah Hoti të vizitojë Qendrën Klinike Universitare dhe spitalet ku trajtohen pacientët me Cpvid, ndwrsa foli pwr njw situatw alarmante.

Top News – I bllokuar nga bora në Theth/ FNSH, operacion i rrezikshëm kërkim-shpëtimi
27/01 00:24
Top News – Kosovë, çertifikohet Vetëvendosje/ Por KQZ lë jashtë Albin Kurtin
27/01 00:22
Albin Kurti mbetet jashtë listave/ Paneli Zgjedhor refuzon të gjitha ankesat e partive politike
26/01 19:54
Kosovë, rrezik përmbytjesh/ Niveli i lumenjve dhe përrenjve është rritur ndjeshëm
25/01 15:26
Top News – Shqipëria e Madhe, reagon Rusia/ ‘Deklarata e haradinajt, provokim i radhës’
24/01 11:13
Top News – ‘Të mos biem në kurthin e KQZ’/ Pas vendimit, reagon ashpër Vjosa Osmani
23/01 19:41
Reagimi i Osmanit: Vendimi i KQZ për moscertfikimin e partive i paprecedent. Do ndërhyj sipas ligjit
23/01 19:16
Vjosa Osmani: Zgjedhjet e 14 shkurtit duhet të mbahen, mos të bihet në kurthet që duan të ndalojnë procesin
23/01 18:25
Ndalimi i kandidimit në zgjedhje/ KQZ në Kosovë diskuton për Albin kurtin dhe 46 të tjerë
22/01 20:07
Top News – Ambasada e Francës në Kosovë: Të sigurohen zgjedhje të besueshme
22/01 16:31
Votim me postë, 100 mijë kërkesa/ Diaspora e Kosovës, të drejtë të votojë në zgjedhjet e 14 shkurtit
22/01 15:34
Top News – Kryetarja e KQZ në Kosovë/ Jam kërcënuar, është e paprecedent
21/01 21:21
Top News – Kosovë, Qeveria në largim/ 1 milionë euro për dëmet e shkaktuara nga përmbytjet
21/01 21:12
Top News – SHBA rol vendimtar në Kosovë/ Hoti, marrëdhënia jonë është e veçantë
21/01 17:43
Drejtuesja e KQZ: Më kërcënuan/ Valdete Daka akuzon ata që u penguan të kandidojnë
21/01 15:36
KQZ e Kosovës nën akuzë/ Valdete Daka: kandidimin ua ndalon ligji, jo unë
21/01 13:15
Top News – “Krejt dhe Drejt”, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani zbulojnë sloganin e zgjedhjeve
21/01 01:22
Albin Kurti ndalohet të kandidojë/ KQZ tregon edhe listën e ndalimeve të tjera
20/01 19:37
Top News – Kosovë, KQZ rrëzon Albin Kurtin/ Kreut të VV-së, nuk i lejohet kandidimi në zgjedhje
20/01 16:23
Mësuesit e Kosovës duan paga shtesë/ Sindikatat kërcënojnë me grevë nëse nuk plotësohet kushti
19/01 19:41