Top News-Më në fund, fillon mësimi në Kosovë / Greva pezullohet deri në janar: Nuk ka fituar askush!
01/10/2022 16:38

Greva në sektorin publik të Kosovës është pezulluar, bënë të ditur përfaqësuesit e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës. Kreu i Këshillit grevist, Rrahman Jasharaj, tha në një konferencë për media më 1 tetor se greva nuk është mbyllur, por është pezulluar deri në janar të vitit 2023. Ai porositi Qeverinë që ta shfrytëzojë këtë kohë për dialog me sindikalistët dhe mos ta marrë "si fitore, sepse nuk ka fituar askush". Greva në arsim dhe në administratën publike në nivelin lokal dhe qendror, nisi më 25 gusht.

Top News – Kosova nën shok nga vrasja e gruas shtatzënë / Burg përjetë për ish bashkëshortin
01/12 13:26
Top Channel/ Vrasësi në arrati! Sokol Halili vrau ish-bashkëshorten shtatzënë me urdhër mbrojtjeje
01/12 12:17
Top Channel/ U vra pranë maternitetit! Viktima në Kosovë jetonte e vetme në një fshat të Lipjanit
01/12 12:16
Top News – Ish bashkëshorti vret gruan shtatzënë/ Viktima kishte shkuar për të lindur në maternitet
30/11 21:57
Top Channel/ Një burrë vret gruan shtatzënë/ Ngjarja e rëndë ka ndodhur përpara maternitetit në Prishtinë
30/11 20:05
Top Channel/ Dështon rezoluta! Opozita kosovare kërkoi dialog për ikjen e serbëve nga institucionet
30/11 19:54
Top Channel/ Liberalizimi i vizave, reagon Kurti: Rezultat i qeverisjes së mirë!
30/11 19:35
Top News – Brukseli, si do e presë aplikimin e Kosovës/ Dosja për anëtarësim, ç’ndodh në dhjetor!
30/11 19:26
Top News – ‘Dialogu me serbët nuk është përparësi’!/ Kurti hedh poshtë rezolutën
30/11 19:22
Top News – Burri vret gruan shtatzënë përpara maternitetit në Kosovë, nuk dihen arsyet
30/11 19:07
Top Channel/ Dialog me serbët për rikthimin në institucione, dështon rezoluta: “Kolaps shtetëror!
30/11 18:48
Top News – ‘Veriu i Kosovës nuk ka mbetur pa policë’!/ Kurti siguron rendin pas largimit të serbëve
30/11 18:20
Top Channel/ Debate për veriun në Kuvend, opozita kosovare thërret në interpelancë kryeministrin
30/11 15:43
Top Channel/ Haradinaj: Të mbahet një samit në ShBA për marrëveshjen finale me Serbinë
30/11 14:53
Top Channel/ Kosovë, Tahiri në Kuvend: Po krijohet një realitet i ri në veri
30/11 14:44
Top Channel/ Abdixhiku në Kuvend: Pse pajtoheni që të bëhet Asociacioni
30/11 14:43
Top Channel/ Kurti: Kosova ka Qeveri që nuk varet nga votat e Listës Serbe
30/11 14:42
Top Channel/ Situata në veri! Opozita kosovare thërret në interpelancë kryeministrin
30/11 12:38
Top News – Dritë jeshile për liberalizimin e vizave / Ambasadorët e BE, vendosin: Njëherësh me ETIAS
30/11 12:20
Top Channel/ Ambasadorët e BE-pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Fjalën e fundit e ka PE!
30/11 11:59