Top News-Mbeten të larta shifrat e Covid/163 pacientë në spital, 22 në gjendje të rëndë
17/10/2021 19:11

Shifat e covid 19 në vend vijojnë të mbeten të larta, ku në 24 orët e fundit janë shënuar 10 viktima. Betejën me virusin e rreikshëm nuk e fituan, 2 qytetarë të moshës 43 vjec nga Elbasani dhe Durrësi, një 44 vjecar nga Lushnja, 4 qytetarë të moshave 52 deri në 86 vjec nga Tirana, një 61 vjecar nga Berati, një 69 vjecar nga Shkodra dhe një 77 vjevar nga Kucova. Përsa I përket numrit të rasteve të reja, në 24 orë 435 qytetarë kanë rezultur pozitivë nga 2 mijë e 193 testime të kryera. Tirana vijon të jetë qarku më I infektuar, ku po gjatë kësaj fashe orare ka shënaur 207 raste. Në spitalet Covid po marrin trajtim 163 pacientë, nga të cilët 22 janë në gjendje të rënduar shëndetësore, ndërsa në të gjithë vendin janë 6 mijë e 268 pacientë aktivë. Po gjatë këtij hgarku kohorë, janë shëruar 446 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 168 mijë ne 883 që nga fillimi i epidemisë në vend.

Top News-Burrë e grua me ‘shtëpi bari’/ Shkodër, policia zbulon sasinë prej 100 kg drogë
03/12 12:00
Top Channel/ ‘Lokal droge’ në Gramsh, arrestohet pronari dhe tre klientë
03/12 11:40
Top News-Manovrimet e rrezikshme në rrugë/ Apel për kujdes, shkak dhe moti i keq në vend
03/12 11:38
Top News-Urdhër i prerë, asnjë anije në det!/ Moti i keq në Vlorë, probleme dhe me tragetin
03/12 11:27
Top News- Korrupsion në qelitë e burgut/Dënohet ish-drejtori i 313 dhe shefi i logjistikës
03/12 11:18
Top News- Abuzim seksual me 12 vjeçaren/Mat, autori edhe e kërcënoi që të mos fliste
03/12 11:09
Top News- Shtëpia e kthyer në depo armësh/Zbulohet tritol, armë, drogë e deri kundragaz
03/12 10:31
Top News-Elbasan, dy inspektorë në pranga/Lejuan ndërtimin e një godine 5 mijë metra katror
03/12 10:28
Top Channel/ Burrë e grua me ‘shtëpi bari’, sekuestrohet mbi 100 kilogram kanabis në Shkodër
03/12 10:11
Top News-Shtëpi bari në Shkodër, arrestohet zonja e shtëpisë. Policia shpall në kërkim bashkëshortin
03/12 10:05
Top Channel/ Sekuestrohen 6.3 kg kanabis, granata dhe eksploziv. Arrestohet 66-vjeçari
03/12 10:00
Top News-Qeni zbulon shqiptarin trafikant/19 pako kokainë me vlerë 1.5 milionë euro
02/12 23:22
Top News-‘Zonja e drogës’ kapet në Itali/ Vajza nga Shqipëria, lidhje me politikën
02/12 21:14
Top News-Dasmë në shtëpinë e Big Brother Vip/Kush është çifti? Për ta këndoi Irini Qirjako
02/12 20:30
Top News – Hakmarrja e Kosovës pas vendimit serb/ Beogradi u ndaloi hyrjen 4 ministrave shqiptarë
02/12 20:06
Top Channel/ Erozioni shkatërron tokat/ Shkodër, lumi Drin merr para edhe tokat bujqësore
02/12 19:47
Top Channel/ Urdhri i ministres së Arsimit: Mësuesit e dënuar, jo më në shkolla!
02/12 19:46
Top Channel/ Përse burrat rrahin gratë? Gjyqtarja tregon arsyet e dhunës në familje
02/12 19:45
Top Channel/ Të dyshuarit për vrasjen në polici/ Shkak për atentatin ndaj Pashk Ujkës një borxh
02/12 19:43
Top Channel/ Ligjshmëria e zgjedhjeve të 30 qershorit/ Kushtetuesja foli, radha e Metës
02/12 19:41