Top News – Luftë bandash në mes të Nju Jorkut/ Dy burra hapën zjarr duke plagosur 10 persona
02/08/2021 19:39

Dy burra hapën zjarr të dielën mbi një turmë njerëzish para një salloni flokësh në Queens, Nju-Jork, duke plagosur dhjetë njerëz para se të iknin me motoçikleta, njoftoi policia lokale. Të shtënat ndodhën në bashkinë Corona, dhe tetë burra dhe dy gra, të moshës midis 19 dhe 72-vjeç, u plagosën dhe u shtruan në spital. Sipas informacioneve nga policia, të gjithë janë jashtë rrezikut për jetën. Policia bëri të ditur se autorët erdhën në vendin e sulmit në këmbë, por më pas ikën me motoçikleta, të cilat ishin në pritje të tyre. Të katër kishin veshur xhupa me kapuç, shtoi policia. Tre nga të plagosurit janë anëtarë të Trinitarios, një bandë rruge nga Republika Dominikane, dhe besohet se ata kanë qenë shënjestra, shtoi policia. “Ky ishte një sulm i koordinuar, i cili është i papranueshëm dhe duhet të ndalet,” tha një nga oficerët e policisë. Asnjë arrestim nuk është bërë deri më tani, por policia publikoi fotografi dhe video të ngjarjes.

Top News – As që e përmendi Kosovën/ Grenell kritikon Biden për fjalimin në OKB
21/09 23:25
Top News-Si po ndërmjetëson BE krizën/Borrell telefonoi me urgjencë Vuçiç dhe Kurtin
21/09 23:06
Top News- Bota përballet me një dekadë vendimtare/Fjalimi i parë i Biden në OKB
21/09 22:49
Top Channel/ Talibanët thonë se kthimi i vajzave në shkolla do të bëhet ‘sa më shpejt’
21/09 22:12
Top Channel/ Pylli tropikal më i madh i Nigerisë, parajsë e specieve të rrezikuara
21/09 22:11
Top Channel/ Portugalia nis ‘e zhveshur’ sezonin e vjeljes së rrushit
21/09 22:10
Top Channel/ Studentët në radhë për të dhënë gjak pas masakrës në universitetin e Perm
21/09 22:09
Top News- Covidi ka vrarë sa gripi spanjoll/ 675,000 viktima në SHBA
21/09 18:30
Top News – ‘Rusia është vrasëse’ / Gjykata evropiane shprehet për vrasjen e Litvinenkos
21/09 16:47
Top News – Talebanët zgjerojnë kabinetin / Prezantojnë listën e zv.ministrave, asnjë grua
21/09 16:40
Top News – ‘Rusia është vrasëse’ / Gjykata evropiane shprehet për vrasjen e Litvinenkos
21/09 16:19
Top Channel/ Trondit Papa Françesku: “Më donin të vdekur, po përgatisnin Konklavën”!
21/09 16:13
Top News – Kapen tre tonë heroinë afgane / Me vlerë 2.7 mld usd, talebanët ‘përveshin mëngët’
21/09 16:07
Top Channel/ Zgjedhjet në Gjermani, priten ndryshime, socialdemokratët janë në krye
21/09 15:44
Top News – ‘Nuk jam një tjetër Trump’ / A do mund t’i bindë Biden aleatët…
21/09 15:29
Top News – Sulmi me Novichok / Një tjetër rus nën akuzë
21/09 15:16
Top Channel/ “Pompei 2”: skenat tmerruese kur llava zbret në rrugë, gllabëron shtëpitë në La Palma!
21/09 15:03
Top Channel/Konfiskohen tre tonë heroine afgane, vlera miliarda dollarë- kalohej si mineral!
21/09 14:49
Top Channel/ “Picën haje në trotuar”; presidentin Brazilian Bolsonaro e nxjerrin nga restoranti
21/09 14:48
Top Channel/Agjentët amerikanë mbi kuaj,qëllojnë me kamxhik emigrantët në kufi:“Si Perëndimi i Egër”
21/09 14:37