Top News – Luftar Reçi përballet me Shullazin, blindohet gjykata
20/03/2023 13:29

Nën masa të rrepta sigurie, I penduari I drejtësisë, Luftar Reçi është paraqitur në Gjykatën e Posaçme këtë të hënë, për gjyqin e vrasjeve të bujshme të vitit 2005, atë të Klodian Saliut dhe Vajdin Lames. Luftar Reçi ka bashkepunuar me prokurorine per zbardhjen e vrasjeve te 18-te viteve me pare. Seanca u vendos të zhvillohet me dyer të mbyllura, me argumentin se cënohet siguria e deshmitarit dhe në të njëjtën kohë mund të bëhen të dalin të dhëna publike që mund të cënojnë procesin. Luftar Reçi në fakt ka kërkuar që ballafaqimin e tij me të pandehurit e tjerë ta bënte nëpërmjet platformave online, me pretendimin se I rrezikohej jeta. Por gjykata nuk e pranoi këtë kërkesë, duke urdhëruar prezencën fizike në seancë të të penduarit të drejtësisë. Të pandehur për keto dy vrasje janë marrë, Viktor Ymeri, Emiljano Shullazi, Plaurent Dervishaj, Lulzim Berisha, Indrit Rusi, Indrit Taullai dhe Luftar Reci.

Top News- ‘8 banorë u vendosën në Tiranë për vota’/ PD akuza maxhorancës socialiste për 14 majin
28/05 14:19
Top News- Gjenden rreth 700 rrënjë hashash/ Në kërkim një prej autorëve të dyshuar
28/05 14:10
Top News- Kërcënoi me armë fëmijën e bashkëshorten/ Arrestohet pasi për dhunë në familje 46-vjeçari
28/05 14:09
Top Channel/ Megaoperacion antikanabis në Krujë, asgjësohen 685 fidanë
28/05 13:30
Top Channel/ Xhiro me armë me vete, arrestohet në Borsh 38-vjeçari nga Tirana
28/05 13:28
Top Channel/ Shkatërrohen 31 sera kanabisi në Kurbin, asgjësohen 3510 bimë narkotike
28/05 13:27
Top Channel / Zhvillimi i Durrësit/ Sektori “rinia”, mes fasonerisë, peshkimit dhe bujqësisë
28/05 12:33
Top News- Siguria në bregdet/ Bllokohen 7 mjete lundruese, gjobë drejtuesit
28/05 12:13
Top Channel / Sot në “Exclusive”/ Spiunë apo thjesht rusë?
28/05 12:11
Top Channel/ “Roleksi” i shqiptarëve të Anglisë. Me mijëra shkelën lirinë me kusht
28/05 12:10
Top Channel / Gara e Tiranathlon / Not, çiklizëm dhe vrap sot në kryeqytet
28/05 12:08
Top News- Bilancet negative të bankës qendrore/Manjani- Fullani u shkarkua e akuzua për shumë më pak
28/05 12:04
Top New – Gjendet një granatë dore në Shëngjin/ Policia rrethon zonën e ‘Ranës së Hedhun’
27/05 21:55
Top Channel/ Asgjesohet kanabis në Lezhë. Droga u zbulua nga kontrollet me dron
27/05 21:36
Top Channel/ Gjendet një granatë dore te “Rana e Hedhun”, Policia rrethon zonën
27/05 21:03
Top Channel/ Ka festë në Jug, festivali i përvitshëm mbledh shumë turistë
27/05 20:11
Top Channel/ Shëngjinin e duan të huajt! Të rinjtë nga vendet perëndimore shijojnë natyrën
27/05 20:00
Top Channel/Fëmijët në vendin e parë!Kodi Rrugor parashikon gjoba deri në 15000 lekë e heqje patente
27/05 19:45
Top News – Po ecte me biçikletë tek vijat e bardha/ Makina përplas të moshuarin në Berat
27/05 18:59
Top News – Vrau dhe copëtoi trupin e bashkëshortit/ Dënohet me mbi 14 vjet burg Nadire Kurti
27/05 17:57