Top News – ‘Lëvizja për ndryshimin’/ Topalli shpall partinë e re politike
28/10/2020 22:21

Ishte paralajmeruar prej ditësh, por tashmë është bërë zyrtare. Jozefina Topalli, ish kryetare e Parlamentit për 8 vite dhe një nga figurat kryesore të Partisë Demokratike për një kohë të gjatë, do të drejtojë një lëvizje të re politike me të cilën do garojë në zgjedhjet 25 prillit. Në një aktivitet me mbeshtetës të saj, Topalli deklaroi se do të drejtojë partinë e quajtur “Lëvizja për Ndryshimin”, emërtesë që ngjan me sloganin e dikurshëm të fushatësë së PD në vitin 2005, “Shqipëria po ndryshon”, kur edhe erdhi në pushtet. Topalli, ka folur me tone të ashpra për liderët aktualë poltikë presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe liderin e opozitës Lulzim Basha, të cilët sipas saj po luftojnë për karriget e tyre dhe jo për Shqipërinë që po përpiqen ta mbajnë peng.

Korça bëhet gati për festa/ Ndizen dritat dhe organizohet parada e babagjyshëve
05/12 19:52
Qendrat e votimit nuk do ndryshojnë/ KQZ kërkon sqarime: Përse u ndryshua adresa votuesve
05/12 19:42
Ku do gjenden testet e shpejtë? Në fillim tek epidemiologët. Pas 20 dhjetorit te mjeku i familjes
05/12 19:39
Festat e fundvitit ‘gjallërojnë’ Korçën, dekorohet i gjithë qyteti
05/12 18:23
Top News – Sërish shifra të larta/ Covid, 19 humbje jete në 24 orë
05/12 17:25
Top News – Abuzimet me kreditë/ Dhjetëra denoncime në ‘Top Story’
05/12 17:24
Top News – Shqipëri-Kosovë/ Konsullate të përbashkët në Strugë
05/12 16:54
Top News – Situata e pandemise/ Nuk bien vdekjet në Kosovë
05/12 16:52
Top News – U dëmtua nga tërmeti/ Rikonstruktohet konvikti në Golem
05/12 16:52
Top News – Basha me fermerët/ Kukës, shqetësim mungesa e tregut
05/12 16:52
Top News – Rama udhëton për në SHBA/ Takim me prodhuesit e vaksinës
05/12 16:03
“Të bëjmë fëmijët e lumtur”/ Nisma e studentes shqiptare në Francë
05/12 15:54
Përgatisim pemën e festave/ Në çdo shtëpi atmosfera e festave të fundvitit nis para kohe
05/12 15:54
“Gjurmë Shqiptare “ sonte
05/12 15:44
Shkollë e re në Golem/ U restaurua pas dëmtimit nga tërmeti
05/12 15:40
Covid mori 15 mjekë/ Humbën jetën pasi u infektuan gjatë punës me të sëmurët
05/12 15:36
Vlerësimi i Moody’s për Shqipërinë/ Agjencia konfirmon pozicionin e qëndrueshëm
05/12 15:30
Pedagogia u mposht nga Covid/ Flasin kolegët e pedagoges Kozeta Noti
05/12 15:29
Top News – Pacientët me covid/ Nis rimbursimi nga mjekët e familjes
05/12 15:19
Top News – Dalin detaje të reja/ Vrasja e policit në Lezhë
05/12 15:13