Top News- Kush e po mban peng Kosovën! / Zbulohen përplasjet në Bruksel për heqjen e vizave
28/06/2022 21:29

Vetëm një ditë pasi Komisioneri për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi tha se Komisioni Europian do të vendosë kushte shtesë për Kosovën për liberalizimin e vizave, Brukseli doli me një tjetër qendrim duke zbuluar përplasjet brenda unionit. Komisioni Europian njofton të martën se i qendron vendimit të vitit 2018 se Kosova i ka përmbushur të gjitha kushtet që t’i liberalizohen vizat dhe se nuk do të nxjerrë një tjetër udhërrëfyes për Prishtinën. Sipas KE, Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret nga udhërrëfyesi për liberalizimin e vizave i vitit 2012, e të cilat kanë të bëjnë me riatdhesimin dhe riintegrimin, sigurinë e dokumenteve, migracionin dhe menaxhimin e kufijve, sigurinë dhe rendin publik, si dhe të drejtat themelore që lidhen me lirinë e lëvizjes”.

Top Channel/ Arrestohet spiunia ruse nga policia e Kosovës, gazetarja u ndalua në kufi
07/08 11:13
Top News – Sulmi në Ujman, EULEX shton patrullimet / Shefi i misionit-Të ndalen aktet kriminale
07/08 10:54
Top Channel/ Pullë me Dua Lipën! Posta e Kosovës e emeton për nder të këngëtares
06/08 20:21
Top News – Qëllohet me armë policia e Kosovës / Sulm në veri, plumba nga përtej liqenit të Ujmanit
06/08 16:53
Top Channel/ Nata e parë e“Sunny Hill kulmon me interpretimin e Dua Lipës
05/08 12:38
Top News – Një yll botëror në Prishtinë / Dua Lipa në ‘Sunny Hill’, ndizet atmosfera
05/08 12:24
Top Channel/ Dua Lipa në Prishtinë. Konferencë për organizimin e festivalit Sunny Hill
04/08 15:44
Top Channel/ Kosovë, votohet rezoluta që adreson rritjen e çmimeve të produkteve bazë
04/08 11:57
Top Channel/ Tensionet në Veri të Kosovës, Bundestagu diskuton sot situatën
03/08 15:06
Top Channel/ Propozimi për ligji të ri për veteranët konsiderohet ndërhyrje e Kurtit ndaj gjyqësorit
03/08 12:27
Top News – ‘Me Albin Kurtin nuk flitet!’ / Vuçiç: Do të shkoj në Bruksel por nuk pres asgjë
03/08 12:26
Top Channel/ Zhbllokohet veriu i Kosovës, serbët tërhiqen pas vendosjes së barrikadave
02/08 11:58
Top News-Tërhiqen serbët, largohen barrikadat/ Veç armëve, Kosova u përball dhe me sulme kibernetike
01/08 21:54
Top Channel/ Reciprociteti,1501 dokumente u lëshuan për serbët në pikat kufitare të Kosovës
01/08 19:30
Top Channel/ “Takim me prindër” në Bruksel/ Borrell thërret Kurtin e Vuçiç për tensionet në veri
01/08 19:24
Top Channel/ Hiqen barrikadat në Kosovë, situata u shtensionua pas tërheqjes së qeverisë
01/08 19:23
Top Channel/ Situata në Veri, Borrel fton në takim Vuçiç dhe Kurti
01/08 15:21
Top Channel/ Tensionet në Kosovë, tërhiqet qeveria e Kosovës për dy pikat kufitare në veri
01/08 15:16
Top Channel/Zbatimi i reciprocitetit,1501 dokumente u lëshuan për serbët në pikat e tjera kufitare
01/08 15:13
Top Channel/ Nis heqja e barrikadave në veri të Kosovës
01/08 13:27