Top News-Kukësi rigjen fitoren/ Mund Skënderbeun, tani 3 prapa Tiranës
23/01/2022 19:17

Kukësi rigjen fitoren në Abissnet Superiore. Skuadra verilindore e harroi disfatën ndaj dinamos në mesjavë duke fituar sfidën e javës së 17 ndaj Skënderbeut 1-0 dhe protagonist u bë Vasil Shkutaj në debutimin e tij pas rikthimit te Kukësi. Në pjesën e parë momentet kulmore u regjistruan pas minutës së 35. Portieri i Kukësit, tafas u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrje jashtë zone ndaj mensah, me Skënderbeun që fitoi goditje dënimi. Mara e ekzekutoi mjeshtërisht por u ndal nga tramnversa dhe më pas topi u devijua nga Xhika që hyri në fushën e lojës për të marrë vendin e Tafas. Në minutën e 44, ishte Skënderbeu që pati fatin me vete, pasi Gjelbrim taipi pa t'i mohohej goli i avantazhit për Kukësin nga shtylla. Skuadrat shkuan në pushimin e ndeshjes me rezultatin 0-0.

Top News – Zbulohet restoranti, ku do darkojë Ceferin dhe Rama, prezent dhe FrancescoTotti
24/05 20:36
Top Channel/ Darka para finales, ja ku do të mblidhen Ceferini, Totti, Rama e Veliaj
24/05 20:24
Top Channel/ Italianët mblidhen tek amfiteatri/ Sot edhe nesër pritet të mbërrijnë tifozë të Romës
24/05 19:51
Top Channel/ Holandezët nisin festën/ Tifozët e Feyenoord kanë marrë edhe DJ me vete
24/05 19:50
Top Channel/ Finalja, festa ka nisur/ Rrugët e kryeqytetit janë të mbushura me tifozët e dy ekipeve
24/05 19:49
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Mbërrijnë në Tiranë ekipet e Romës dhe të Feyenoord
24/05 19:38
Top News – Ultrasit e Romës ‘pushtojnë’ zonën e ish-bllokut, mbahen nën kontroll nga Policia
24/05 19:26
Top News – Jo vetëm Conference League / Kryeqyteti do të festojë dhe titullin e Tiranës
24/05 18:46
Top News-E pabesueshme në Rinas dhe Durrës / Mbipopullim me tifozë të Romës dhe Feyenoord
24/05 18:44
Top News-Në pritje të duelit në fushë/ Roma e Feyenoord prezantojnë dhomat e zhveshjes
24/05 18:01
Top News-Roma prek ‘tokën’ shqiptare/Verdhekuqtë ndjejnë tapetin e ‘Air Albania Stadium’
24/05 17:54
Top News-Roma ‘e blinduar’ me polici/nga Rinasi zbarkon në ‘Air Albania Stadium’
24/05 17:29
Top Channel/ Plot me birra në tavolinë! Tifozët holandezë “zaptojnë” bar-kafetë e Tiranës
24/05 14:27
Top News-Vjen trofeu i Conference League/Ekspozohet në sheshin ‘Skënderbej’
24/05 12:17
Top Channel/ Mbërrin kupa e finales së UEFA Conference Ligue, ekspozohet në sheshin “Skënderbej”
24/05 11:39
Top News- Të enjten mbyllet Superiorja/ Zona Evropiane, e vetmja pa verdikte zyrtare
23/05 13:48
Top News-Mbërrin autobusi i Romës në Durrës/Shqipëria në pritje të finales së Conference League
23/05 13:45
Top Channel/Kupa e botës në Tiranë,trofeu që po shëtit në të gjithë botën ekspozohet në kryeministri
22/05 20:08
‘Top News-‘Tirana, një Romë e vogël/ Kryeministri Rama pret finalen e Conference League
22/05 15:37
Top Channel/ Futbollisti brazilian Ronaldinho viziton Tunizinë për promovimin e turizmit
21/05 22:45