Top News – Kosovë, Hoti me covid/ 7 viktima dhe 250 raste të reja
03/08/2020 17:17

Në Kosovë janë raportuar të hënën 7 viktima dhe 250 raste të reja të koronavirusit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bëri të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer gjithsej 454 testime. Komuna e prishtinës vazhdon të kryesojë për sa i takon numrit të rasteve të reja të konfirmuara, me 65 për 24 orët e fundit. Ndërkohë, që nga marsi, numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 256 ndërsa ai i të infektuarve 9049. Instituti kombëtar i shëndetësisë publike në kosovë, tha edhe se 126 pacientë u shëruan 24 orët e kaluara, duke e cuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 4989 ndërsa numri i rasteve aktive është 3804.

Nasim Haradinaj në gjykatë/ Nënkryetari shoqatës së veteranëve të UÇK u arrestua për dosjet e Hagës
29/09 19:41
Top News – Ja çfarë ndodhi/ 9 orë bastisje në OVL-në e UÇK
28/09 20:19
Drejtuesi i përkohshëm i shoqatës së veteranëve tregon 8 orët e bastisjes së Eulex
28/09 20:03
Top News – Pandemia në Kosovë/ Tre viktima, por pak raste
28/09 17:49
Top News – Hoti për asociacionin: Për ne është temë e mbyllur!
28/09 12:15
Top News – Vaksina e koronavirusit/ Kosova me shpresë te donacionet
27/09 18:00
Top News – Bilanci në Kosovë/ Tre viktima dhe 47 raste të reja
27/09 17:05
Top News – Kosovë: Sali Mustafa paraqitet të hënën para gjykatësit në Hagë
27/09 15:22
Top News – Arsimtarët me COVID-19, shkolla “Faik Konica” kalon në mësim online
27/09 13:15
Top News – Veprime të pavarura/ Hoti për prokurorinë speciale
26/09 17:53
Arrestime për frikësim dëshmitarësh/ Dërgohet në Hagë kreu i vetëranëve të UÇK
26/09 16:28
Top News – Bastisjet e arrestimet/ Thaçi e Haradinaj kundër
26/09 03:59
Shtyhet takimi i dialogut Kosovë-Serbi në Bruksel, shkak situata nga Covid-19
26/09 01:43
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
26/09 01:41
Top News – Arrestohet Hysni Gucati/ Kreu i veteranëve të luftës të UÇK
25/09 22:07
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
25/09 20:09
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Shtyhet takimi i së hënës
25/09 19:15
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
25/09 16:09
Kosovë/ Qytetarët përplasen me policët e EULEX-it
25/09 15:47
Top News – Arrestohet kryetari i OVL-UÇK-së Hysni Gucati
25/09 14:38