Top News – Kosovë Covid/ Rëndohet bilanci, 16 vdekje në 24 orë
30/07/2020 18:21

E enjta u kthye nw njw dite tw zezw për Kosovën, me një bilanc të rënduar viktimash nga koronavirusi. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike atje njoftoi se 16 persona e kanë humbur betejën me sëmundjen. Kjo e con në 212 numrin e viktimave të Covid 19-tës në vend dhe është shifra më e lartë ditore e raportuar ndonjëherë që prej fillimit të pandemise. I njëjti institut njoftoi se rastet e reja ishin 258. Gjithsej, ishin testuar 480 kampione. Një ditë më parë, në Kosovë u vendos që personeli mjekësor I cili po trajton pacientët me COVID-19, në muajin gusht, përveç pagës mujore do të marrë si kompensim edhe 300 euro të tjera. Ky vendim u mor në mbledhjen e Qeverisë, ku u tha se ndarja e këtyre parave po bëhet për “mbështetjen e personelit që është në vijën e parë të fronit kundër pandemisë”.

Top News – Kosovë: Sali Mustafa paraqitet të hënën para gjykatësit në Hagë
27/09 15:22
Top News – Arsimtarët me COVID-19, shkolla “Faik Konica” kalon në mësim online
27/09 13:15
Top News – Veprime të pavarura/ Hoti për prokurorinë speciale
26/09 17:53
Arrestime për frikësim dëshmitarësh/ Dërgohet në Hagë kreu i vetëranëve të UÇK
26/09 16:28
Top News – Bastisjet e arrestimet/ Thaçi e Haradinaj kundër
26/09 03:59
Shtyhet takimi i dialogut Kosovë-Serbi në Bruksel, shkak situata nga Covid-19
26/09 01:43
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
26/09 01:41
Top News – Arrestohet Hysni Gucati/ Kreu i veteranëve të luftës të UÇK
25/09 22:07
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
25/09 20:09
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Shtyhet takimi i së hënës
25/09 19:15
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
25/09 16:09
Kosovë/ Qytetarët përplasen me policët e EULEX-it
25/09 15:47
Top News – Arrestohet kryetari i OVL-UÇK-së Hysni Gucati
25/09 14:38
Momenti i arrestimit të Gucatit, kryetarit të veteranëve të UÇK-së
25/09 14:21
Top News – Hoti mbështet propozimin e Grenell/ Ujmani të quhet liqeni Trump!
25/09 01:54
Top News – Del aktakuza e Hagës/ Arrestimi i parë në Kosovë
25/09 01:51
Hoti për Top Channel/ Asociacioni pjesë e ujdisë finale – Video e plotë
24/09 20:46
Hoti: Në 2 tetor, marrëveshje për hekurudhën Serbi-Kosovë që lidhet me Durrësin
24/09 19:39
Top News – Prokuroria Speciale/ Arrestimi i parë në Kosovë
24/09 17:23
Dhomat e tregtisë të Kosovës dhe Serbisë flasin për investime
23/09 19:46