Top News – Kosova me vdekje/ Por sërish pak infektime
18/09/2020 16:46

57 raste të reja me koronavirus shënoi Kosova gjatë 24 orëve të fundit pas analizimit të 678 kampionëve. Katër ishin viktimat e covid 19, duke e cuar në 611 bilancin e jetëve të humbura që prej fillimit të pandemisë në Kosovë. Mbi 2000 persona kanë arritur ta fitojnë betejën më virusin. Gjithsej, prej sëmundjes janë atje prekur mbi 14.900 persona. Nisur nga fakti që gjendja epidemiologjike në rajon po paraqeitet thuajse e njëjtë në mbarë rajonin, autoritetet maqedonase javën e ardhshme pritet të marrin përfundimisht vendimin mbi hapjen e kufijve. Këtë e pohoi ministri maqedonas I shëndetësisë, Venko Filipce. Paraprakisht ndërkohë thuhet se duhet të hiqet kushti për test PCR që të kalohet kufiri. Pas disa ditësh pritet që një koordinator i Ministrisë së Shëndetësisë të paraqesë përpara përfaqësuesve të disa shteteve të rajonit situaten ne vend e paskesaj, do të bihet dakord mbi një politikë te përbashkët për kufijtë.

Serbë e shqiptarë, nuk bashkëpunojnë/ Pika e Merdares. Doganierët nën një çati, por të ndarë
27/10 19:59
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Të enjten takim në nivel ekspertësh
27/10 15:01
Top News – Pandemia në Kosovë/ Zemaj: Situata është e qëndrueshme
27/10 12:31
Infermierët kërkojnë rritje page/ Duan t’u paguhen më shumë orët e punës natën dhe në fundjavë
27/10 12:27
Top News – Afera e thesarit… Kosovë, vetëdorëzohet i kërkuari
26/10 20:20
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ 3 viktima dhe 205 raste të reja
26/10 19:14
Top News – Bizneset në Kosovë/ Ekspertet-pak përkrahje në pandemi
25/10 16:30
Top News – Kontrollet mjekesore/ Kosovë, të rikthehen në kufi
25/10 16:24
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ Dy viktima dhe 186 raste të reja
25/10 16:14
Profesion për të ikur në Europë / Të rinjtë në Kosovë mësojnë zanat për të marrë një vizë pune
25/10 12:22
Top News – Task-forca antikorrupsion/ Haradinaj del kundër qeverisë
24/10 18:20
Top News – Prishtina e Shkupi/ Firmosin memorandumin për 5G
23/10 22:35
Top News – Hoti në Shkup/ Ftesë nga Zaev për minishengenin
23/10 20:03
Top News – Aktakuza ndaj Thaçi/ Afron afati nëse miratohet apo jo
23/10 17:42
Zhduken 2 mln euro nga buxheti/ Kosovë, “ishte sulm kibernetik”. Hoti: Minjtë do të dalin shpejt
22/10 20:03
Top News – Lajçak për dialogun/ Zgjidhja, një kompromis i dhimbshëm
22/10 19:11
Top News – Vodhi thesarin/ Jepet masa për punonjësin në Kosovë
22/10 18:59
Top News – Bilanci në Kosovë/ 159 raste të reja dhe asnjë viktime
22/10 16:24
Top News – Afera e thesarit/ Bajrami-ishte sulm kibernetik
22/10 14:41
Hoti në interpelancë, raporton për minishengenin dhe për anëtarësimin në organizatat ndërkombëtare
21/10 19:52