Top News – Koronavirusi në Kosovë/ Asnjë viktimë 24 orët e fundit
22/09/2020 16:51

Asnjë viktimë dhe 66 raste të reja të koronavirusit. Ky është bilanci i covid 19 në kosovë që tregon qartë një situatë epidemiologjike më stabël dhe tendencë të rënies së rasteve në ditët në vijim. Sipas institutit kombëtar të shëndetit publik në kosovë, në dy javët e fundit ka një rënie të ndjeshme të numrit të rasteve të reja, në masën 44 për qind. 24 orët e fundit, nga gjithsej 503 teste të kryera, 66 kanë rezultuar pozitivë ndërsa nuk është raportuar asnjë viktimë e koronavirusit. Numri total i rasteve pozitive në kosovë është 15.208 ndërsa ai i viktimave 615. Në 24 orët e fundit, sipas ISHKPK, janë shëruar 141 pacientë të tjerë, cka e ka cuar numrin total të të shëruarve në gjithsej 12815. Numri i rasteve aktive ndërkohë është 1778. Ashtu si edhe në ditët e mëparshme, numri më i madh i infektimeve ditore është regjistruar në kryeqytetin prishtinë, me gjithsej 22 raste të reja, ndërkohë që pason gjilani me 8 raste, decani me 7, ferizaji e podujeve me 5 raste etj.

Zhduken 2 mln euro nga buxheti/ Kosovë, “ishte sulm kibernetik”. Hoti: Minjtë do të dalin shpejt
22/10 20:03
Top News – Lajçak për dialogun/ Zgjidhja, një kompromis i dhimbshëm
22/10 19:11
Top News – Vodhi thesarin/ Jepet masa për punonjësin në Kosovë
22/10 18:59
Top News – Bilanci në Kosovë/ 159 raste të reja dhe asnjë viktime
22/10 16:24
Top News – Afera e thesarit/ Bajrami-ishte sulm kibernetik
22/10 14:41
Hoti në interpelancë, raporton për minishengenin dhe për anëtarësimin në organizatat ndërkombëtare
21/10 19:52
Top News – Kosovë, BE e shqetësuar/ Fati i Task- Forcës anti korrupsion
21/10 18:55
Top News – Thesari i shtetit/Kosovë, vidhen 2 milione euro
21/10 18:39
Top News – Mandati i speciales/ Prokuroria e posaçme kundër Thaçit
21/10 12:44
Ulen çmimet e perimeve/ Fermerët në Kosovë: Pandemia nuk e uli kërkesën
21/10 12:40
Top News – Prodhuesit në Kosovë/ Hiqni TVSH-në e produkteve vendase
20/10 19:22
Top News – Ambasada në Izrael, Hoti i kërkon Thaçit hapjen
20/10 12:11
Top News – Marrëveshja me Serbinë/ Kosova e kushtëzon me të pagjeturit
20/10 12:08
Top News – PDIU e Vetëvendosje/ Proteste kundër vizitës së Dendias
19/10 21:54
Prishtina, taksë për makinat e huaja/ Nisma e komunës po kundërshtohet. Ahmeti: E ka edhe Londra
19/10 19:48
Top News – Eksperti për Kosovën/ `Jo ndryshimit të kushtetutës`
19/10 19:47
Top News – Karikaturat e profetit/ Reagon bashkësia islame e Kosovës
19/10 19:34
Top News – Ujdia e Washingtonit/ Hoti takim me delegacionin amerikan
19/10 19:03
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ 118 raste të reja dhe 3 viktima
19/10 16:53
Top News – Covid 19 në Kosovë/ Hoti- duhet kujdes maksimal
18/10 15:16