Top News – Korçë, vrasja në Mborje/ Lihet i lirë 18 vjeçari i dyshuar
27/10/2020 13:02

Pas 8 muajsh hetim, Gjykata e Korçës ka lënë të lirë 18-vjeçarin Devis HotI, i cili u arrestua si i dyshuar për vrasjen e 45-vjeçarit Flamur Duci nga fshati Mborje. Gjykata e Korçës ndryshoi masën e sigurisë për 18-vjeçarin nga arrest me burg në detyrim paraqitje, pasi nga analiza e ADN-së e një fije floku, gjetur në thikën me të cilën u vra pronari i dyqanit, nuk i përkiste 18-vjeçarit të dyshuar si autor i vrasjes. Nëna e 18 vjeçarit tha se djali u mbajt padrejtësisht për 8 muaj në burg pa asnjë provë, ndërsa kërkoi që policia të gjejë autorin e vrasjes së 45-vjeçarit Duci, me të cilin janë edhe kushërinj. Valbona Hoti u shpreh se djali i saj është i pafajshëm dhe këtë e tregoi edhe vendimi i gjykatës. Flamur Duci në 19 dhjetor të vitit të kaluar u gjet i vrarë me thikë para dyqanit të tij në fshatin Mborje. Policia arrestoi pas përgjimeve ambientale si autor të dyshuar 18-vjeçarin Devis Hoti, i cili sipas grupit hetimor ishte konflikuar me viktimën për motive banale.

Top News – Atentat në Vlorë/ Shënjestra, i dënuar në Itali
01/12 22:26
Ekzekutimi i 27-vjeçarit në Vlorë, Policia: Viktima u gjet i pajetë në makinë nga një kalimtar
01/12 21:57
Top News – Shqipëria dhe integrimi/ Nisja dhe… pritja e një procesi!
01/12 21:08
Top News – Komitet për emergjencat/ Nis puna, pas vendimit të qeverisë
01/12 20:09
Top News – Autorët djegin makinën/ Atentat ndaj ‘Leksit të druve’
01/12 20:08
Rriten infektimet, 832 raste të reja/ 12 humbje jete, në 4 spitalet COVID po trajtohen 506 pacientë
01/12 20:04
Top News – Në pritje të vetting…! Edhe 500 prokurorë e gjyqtarë
01/12 19:59
Dënohet gjyqtari i vetting-ut/ Luan Daci falsifikoi dokumentet. Për 12 muaj do jetë në shërbim prove
01/12 19:44
Top News – Përgjuesit e policisë/ Agjentet e SHÇBA, me shumë punë…!
01/12 19:16
Atentati ndaj 42-vjeçarit në Lezhë, policia gjen makinën e djegur dhe armën e autorëve
01/12 19:01
Të shtëna me armë në Lezhë, një i plagosur (gjendet edhe një makinë e djegur)
01/12 18:25
Top News – Pacientet me covid 19/ Si do komunikojnë me familjarët
01/12 17:59
Top News – Sërish shifra të larta/ 12 viktima edhe 832 raste me covid
01/12 17:46
Top News – Ekzekutim për 200 euro!/ Zbardhet dëshmia e autorit shqiptar
01/12 17:43
Top News – Mësimi i alternuar/ Kushi në shkollën ‘Edit’h Durham’
01/12 17:17
Top News – Rasti i parë me covid/ U zbulua 1 vit më parë në Wuhan
01/12 17:16
Top News – Kërkesa nga OFL / 5 persona të dhëna për pasurinë
01/12 17:08
Top News – 1552 gjoba për maskat/ Qytetarët ende të pandërgjegjësuar
01/12 17:07
Manastirliu: Do ndërmjetësojmë komunikimin mes pacientëve dhe të afërmve me tableta
01/12 16:35
Top News – Rama thirrje fermerëve/ ‘Nis procedura për naftë pa taksa’pak efekte nga video
01/12 16:24