Top News-Java e 5-të e Superiores/ Ekipet shqiptare rikthehen sërish pas pauzës
15/10/2021 15:34

Kategoria Superiore do te ngreje serish siparin pas pauzes dy javore me ndeshje mjaft te rivalizuara. Ekipet qe jane futur ne sezonin e ri futbollistik me pretendime maksimale do te perplasin briret me njera tjetren per te prodhuar emocione per publikun por per te percaktuar verdikte qe mbeten te paqarta ne syte e opinionit sportiv. Java e 5 do te startoje me sfidat ne diten e shtune mes Kastriotit dhe Skenderbeut dhe Lacit dhe Egnatias. Mirepo, kampionati do te ndizet maksimalisht me tre perballjet e fundit te javes. Dita e diele ka rezuarvuar ndeshjet mes Partizanit dhe Kukesit dhe Teutes dhe Tiranes. Skuadra qe kane ndertuar kontigjentin e duhur per ti shkuar deri ne fund objektivave te percaktuar. Demat e kuq do te rikthehen serish te luajne ne kryeqytet pas nje kalvari te gjate lojerash te zhvilluar jashte shtepise. Ndersa djemte e detit dhe bardheblute e Orges Shehit ndajne vendin e pare me te njejten kuote pikesh dhe pritet te zhvillojne nje beteje mjaft te ashper. Java do te permbyllet me takimin Vllaznia-Dinamo qe kane zhvilluar ndeshje te kendshme per tu pare dhe kryefjala e ndeshjes pritet te jete loja me ritem dhe intensitet te larte. E gjitha jave e mbushur me rivalitet dhe konkurrence te jashtezakonshme nga skuadrat do te transmetohet ne platformen Digitalb.

Top News – Messi në telashe/ Hoteli i tij me vlerë 30 milionë do të prishet
02/12 19:23
Top News – 6 muajt e ‘tmerrit’ të Eriksen/ E ‘mëshiron’ ekipi modest, odense i hap dyert
02/12 19:23
Top Channel/Rikthehen ndeshjet e Superiores, të shtunën e të dielën do luhet java e 10 e kampionatit
02/12 16:12
Top News-Teuta-Vllaznia/ Sfida kryesore e javës së 11 të Superiores
02/12 14:38
Top News- Tifozi me probleme shëndetësore/ Ndeshja Watford-Chelsea u ndërpre për 15 minuta
02/12 12:44
Top News – Rikthimi i Partizanit / Demat synojnë vazhdimësinë pas suksesit ndaj Teutës
01/12 19:27
Top News – Dy bodigardët e Cristiano Ronaldos / Në telashe, tashmë nën akuzë nga policia
01/12 19:05
Top News – Ronaldo përgënjeshtron zërat / Portugezi akuzon kryeredaktorin e njohur
30/11 20:25
Top News – Java e 10-të e Superiores / Tirana bën ‘hap fals’, Kukësi ngushton diferencën
29/11 19:35
Top News – Egnatia shkarkon Maganin / Klubi rrogozhinas mbyll bashkëpunimin me trajnerin
29/11 17:41
Top News- Rihapen llogaritë për titullin/ Kukësi mposht Egnatian, fiton edhe Dinamo
28/11 16:36
Top News-‘Zbardhet’ Premier League/ Bora e dendur shtyn sfidën Burnley-Tottenham
28/11 15:29
Top News- Teuta nuk humbet kohë/ Cakton Renato Arapin si trajner në vend të Martinit
28/11 15:17
Top Channel/Turne futbolli për fëmijë/ Promovohen talentet e reja në kryeqytet
28/11 12:48
Top News- Skënderbeu frenon Tiranën/ Vllaznia, fitore e rëndësishme ndaj Laçit
28/11 11:27
Top Channel/ Skëndërbeu barazon me Tiranën, Vllaznia fitoi në Shkodër me Laçin
28/11 01:49
Top News -Do të quhet ‘Kukës Arena’ / Verilindorët ndryshojnë emrin e stadiumit
27/11 16:06
Top Channel/ Tirana luan në Korçë/ Ndërsa Vllaznia pret sot Laçin
27/11 13:58
Top Channel/ Partizani fiton me Teutën, kryeqytetasit marrin një fitore në minutat shtesë
27/11 02:09
Top News – Fisnikëria e Ronaldos / I përgjigjet ftesës së Pink për të ndihmuar fëmijët
26/11 22:06