Top News – Java e 10-të e Superiores / Tirana bën ‘hap fals’, Kukësi ngushton diferencën
29/11/2021 19:35

Java e 10-te e Superiores prodhoi emocione te medha, percaktoi verdikte te rendesishme por rezultoi dhe negative per disa ekipe qe u detyruan te nderpresin bashkepunimin me trajneret respektive. Premiera e fazes se dyte filloi me nje fitore spektakolare te Partizanit me rezultatin 2-1 ndaj Teutes, ku Demat e drejtuar nga Ilir Daja permbysen kampionet ne fuqi, nje disfate e klubit bregdetare qe ishte fatale per Edi Martinin, i cili u largua menjehere pas takimit. Ne sfidat vijuese, Tirana leshoi terren ndaj Skenderbeut, teksa barazimi 0-0 ne fushen e korcareve solli dhe ngushtimin e diferences me kreun duke rihapur garen per titullin. Vllaznia e Thomas Brdaric gjeti shkelqimin e munguar me nje fitore 1-0 ndaj Lacit por qe nuk i vuri ne asnje moment ne diskutim tre piket. Ne takimet permbyllese te javes, Dinamo beri detyren ndaj Kastriotit me nje triumf te vuajtur 1-0, ku u desh nje perle e kapitenit Ibrahimit per tu rikthyer te fitorja dhe te ulur presionin mbi trajnerin Bledi Shkembi. Nderkaq, Kukesi e shfrytezoi ne maksimum hapin fals te Tiranes teksa mposhten me shifrat 2-0 Egnatian me golat e Bashes dhe Milunovic duke e cuar ne vetem 1 pike diferencen me kryeqytetasit. Ky rezultat solli dhe vendimin e papritur ne kampin rrogozhinas qe vendosen te nderpresin bashkepunimin me trajnerin Gugash Magani.

Top News- Të tmerruar nga grabitjet e shtëpive/Yjet e Premier League punësojnë trupa speciale
25/01 17:12
Top News- Tirana fiton Derbin me Dinamon/ Bardheblutë, sërish 6 pikë përpara Kukësit
25/01 10:52
Top Channel/ Tirana fiton derbin me Dinamon.Ndeshja u vendos nga një gol i Xhixhës në minutën e 69
25/01 03:08
Top Channel/ Zgjedhjet në FSHF. Debate për zgjedhjen e presidentit të shoqatës rajonale të Tiranës
24/01 23:06
Top News- Derbi në fushë, Policia në mes!/ Supermasa për sfidën mes Dinamos e Tiranës
24/01 14:57
Top News-Kukësi rigjen fitoren/ Mund Skënderbeun, tani 3 prapa Tiranës
23/01 19:17
Top Channel/ Laçi ngjitet në vendin e dytë/ Mund Teutën 2-4, Partizani ngec me Kastriotin 0-0
22/01 19:59
Top News- Teuta nuk di më të fitojë/ Humbet me Laçin, Partizani ngec ndaj Kastriotit
22/01 18:02
Top News- Vllaznia frenohet sërish/ Shkodranët, vetëm barazim 1-1 me Egnatian
22/01 11:31
Top Channel/ Egnatia merr një pikë në “Loro Borici” përballë vendasve falë barazimit 1-1
21/01 19:58
Top Channel/ Kombëtarja po zgjedh talentet/ Të rinjtë e datëlindjes 2006 po testohen
20/01 19:49
Top Channel/ Vllaznia-Egnatia/ Ndeshja që hap javën e 16 të superiores
20/01 19:48
Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01