Top News – Java e 10-të e Superiores / Përballje spektakolare, spikat Partizani-Teuta
24/11/2021 18:40

Faza e pare e Kategorise Superiore u mbyll me rezultate surprizuese, ku u percaktuan edhe skenare tejet te rendesishme. Kryefjale e javes se 9-te ishte padyshim fitorja e Kukesit ndaj kryesuesve te Tiranes qe me ane te tre pikeve te arketuara ne 'Loro Borici' ngushtuan dhe diferencen ne kreun e renditjes duke rihapur kampionatin. Java qe vjen sinjalizon dhe startin e fazes se dyte, me sfidat e se shtunes fillimisht qe garantojne te tjera emocione dhe perplasje spektakolare. Skuadrat kryeqytetase do te luajne paralelisht me njera tjetren, ku Partizani i drejtuar nga Ilir Daja do te prese ne shtepi kampionet ne fuqi te Teutes, ndersa kryesuesit bardheblu do te udhetojne drejt Korces ku do te vihen perballe Skenderbeut te etur per pike ne fundin e renditjes. E shtuna do permbyllet me ndeshjen Vllaznia-Laci qe do luhet ne oren 19:45 ku ekipet kane prioritet kryesor marrjen e 3 pikeve duke qene se po kalojne nje forme mjaft pozitive gjate javeve te fundit. Te dielen do te luhen dhe dy takimet Dinamo-Kastrioti dhe Kukesi-Egnatia qe sinjalizojne dhe fundin e javes se 10-te ndersa te gjitha ndeshjet do transmetohen drejtpersedrejti ne platformen Digitalb.

Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01
Top Channel/ Turne tenisi në Shkodër/ Garuan 16 sportistë nga trevat shqipfolëse
17/01 12:28
Top Channel/ Partizani fiton me trajnerin e ri! Teuta mposhtet nga Kastrioti
16/01 21:18
Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01 19:26
Top News- Çmenduri në Sevilla/ Jordan goditet me shkop në derbin andaluzian
16/01 14:36
Top News- Djokovic humbet apelin/ Tenisti serb largohet nga Australia
16/01 12:55
Top Channel/Gjokoviç humbet gjyqin, do dëbohet nga Australia. Nuk garon në “Australian Open”
16/01 11:15
Top Channel/ Incidente gjatë Tirana-Vllaznia, kaos e dhunë gjatë pushimit. Ndeshja u mbyll pa gola
16/01 02:33
Top Channel/ Ndeshja Tirana-Vllaznia, tifozët hedhin flakadanë dhe thyejnë stola në stadium
15/01 21:38
Top Channel/ Klasikja e futbollit Shqiptar/ Air Albania Stadium pret supersfidën mes Tiranës e Vllaznisë
15/01 20:00
Top Channel/ Të dielën në fushë Partizani. Teuta kërkon rikthimin me Kastriotin
15/01 19:56
Top News- Me trajnerin e ri/ Partizani nis vitin 2022 ndaj Egnatias
15/01 19:44
Top News- Trishtim në futbollin shqiptar/ Ndërron jetë legjenda Ramazan Rragami
15/01 18:27