Top News- Italia zhytet në pasiguri politike/Çfarë pritet të ndodhë pas fitores së Melonit
26/09/2022 18:43

Një periudhë pasigurie filloi të hënën në Itali dhe Bashkimin Evropian, një ditë pas fitores në zgjedhjet parlamentare të Giorgia Melonit , kryetares së koalicionit të ekstremit të djathtë. Me një shumicë absolute në parlament, Fratteli di Italia, Lega e Matteo Salvini dhe Forza Italia e Silvio Berlusconi i partisë së krahut të djathtë do të përpiqen të formojnë një qeveri në ditët në vijim. Në deklaratën e saj të parë dhe të shkurtër pas votimit, Giorgia Meloni u përpoq të qetësonte njerëzit, si në Itali ashtu edhe jashtë saj. “Ne do të qeverisim për të gjithë” italianët, premtoi Giorgia Meloni.

Top Channel/ Vrasësi në arrati! Sokol Halili vrau ish-bashkëshorten shtatzënë me urdhër mbrojtjeje
01/12 15:33
Top Channel/ Aktivitet i shtuar sizmik. Sizmologët në Greqi të shqetësuar pas rënies së dy tërmeteve
01/12 12:31
Top Channel/ Festat e nëntorit, Ministri i Jashtëm i Greqisë uron popullin shqiptar
30/11 21:35
Top News – Meloni dhe Erdogan, mendime të njëjta/ Italia dhe Turqia, çfarë i bashkon dy liderët
30/11 21:32
Top Channel/ Maqedonia e Veriut ul çmimet e ushqimeve, buka ulet deri në 13 përqind
30/11 14:50
Top News – Qëllimet djallëzore të Serbisë… /’Krijon krizë që të mos flitet për marrëveshje finale’
30/11 14:36
Top Channel/ Festohet pavarësia dhe në Greqi! Me muzikë shqiptare, marrin pjesë dhe deputetë grek
30/11 12:26
Top Channel/ Festë kuq e zi dhe në Greqi ! Me muzikë shqiptare, festojnë dhe deputetë grek
29/11 22:57
Top News – Pacienti vret mjekun kardiolog/ Mister, arsyeja e ngjarjes së rëndë në Itali
29/11 21:40
Top Channel/ Organizimet për festat e nëntorit nuk mungojnë as nga emigrantët shqiptarë në Greqi
29/11 21:40
Top Channel/ Presidenti gjerman në Shkup: Nuk njeh Brukselin si autor të marrëveshjes Kosovë-Serbi!
29/11 20:57
Top Channel/ Pavarësia festohet dhe në Greqi! Në Selanik, shqiptarë dhe grekë festuan bashkë
29/11 20:20
Top News – Në dhjetor dorëzohet aplikimi në BE / Albin Kurti konfirmon afatin për gazetën gjermane
29/11 14:14
Top News – Pas aksidentit i morën dhe 1500 euro/ Detaje të reja për aksidentin e studentës
29/11 13:46
Top News – Të mërkurën, vendimi për vizat e Kosovës / Tema në rend dite në takimin e ambasadorëve
29/11 13:45
Top News – Protestë kundër ‘Ballkanit të Hapur’ / Mali i Zi në zgjedhje, jo botë serbe e ruse
29/11 12:27
Top News – Vrau studenten, rrezikon 10 vjet burg/ Shqiptari kërkon falje, por nuk shpëton nga qelia
28/11 12:57
Top News – ‘Ballistët’ në rrugë për Pavarësinë – Me flamuj, nga stadiumi në qendër të qytetit
28/11 12:51
Top Channel/ 8 viktima në Itali, vazhdon kërkimi për të tjerë të zhdukur
28/11 11:20
Top News – Dhunohet barbarisht nxënësi shqiptar në Greqi/ 7 bashkëmoshatarët e rrahin në shkollë
27/11 18:48