Top News – Incident i rëndë në Kosovë / Kreu i FFK Agim Ademi sulmohet fizikisht
19/10/2021 18:18

Futbolli ne Kosove ka marre nje lajm te rende gjate oreve te fundit. Kreu i Federates, Agim Ademi eshte sulmuar fizikisht dhe si pasoje e goditjeve ka perfunduar ne spital. Nje ngjarje e tille ka ndodhur ne ka ndodhur ne Prishtine gjate oreve te fundit dhe menjehere pas incidentit Ademi ka marre ndihmen mjekesore. Kreu i Federates nuk nguroi qe te qartesonte situaten nepermjet rrjetit social Facebook. Ai tha se eshte sulmuar nga njerez te maskuar qe te gjithe e dine identitetin e tyre. Ademi shtoi se ngjarja ndodhi ne parkun e Germise aty ku praktikon cdo dite ecjen e mengjesit. Sa i perket gjendjes shendetsore Agim Ademi tha se ndihet shume mire dhe nuk ka asnje lendim serioz. Ndersa lajmin e tij ai e permbylli me faktin se do te vijoje ti sherbeje futbollit kosovar me energjine me te madhe pavaresisht pengesave te shumta.

Top Channel/ Tiranë fiton thellë me Kastriotin. Dinamo në krizë, mposhtet dhe nga Tetuta
08/12 02:05
Top News – Tirana ‘thyen’ Kastriotin/ Bardheblutë ruajnë kreun, fitore edhe për Teutën
07/12 20:31
Top Channel/ Vllaznia-Partizani/ Të mërkurën përballet edhe Skënderbeu me Egnatian
07/12 15:52
Top News- Ideja nga Banka e Argjentinës/ Do shiten 2500 monedha speciale për botërorin 2022
07/12 13:39
Top News – Në kurth prezantuesja e Serie A / Në bandën e hajdutëve edhe një shqiptar
06/12 21:18
Top News – Java e 12-të e Superiores / Sfidat luhen në mesjavë, spikat Vllaznia-Partizani
06/12 18:28
Top Channel/ Në botëror me 5 peshëngritës/ Ekipi shqiptar ndodhet në Uzbekistan me shumë pretendime
06/12 15:41
Top Channel/ Tirana rigjen fitoren/ Kuksi-Kastrioti 6-1, Partizani-Skënderbeu 2-1
04/12 20:06
Top News- Tirana rikthehet te fitorja / Kukësi ‘luan tenis’ me Kastriotin
04/12 19:35
Top News – Tragjedia në futboll / Trajneri ndërron jetë duke festuar golin
03/12 21:08
Top Channel/ Dinamo shkatërrohet me 5 gola/ Humbja e thellë e kryeqytetasve përballë ekipit të Laçit
03/12 19:57
Top News – Vllaznia ndal Teutën / Kuqeblutë me 10 lojtarë barazojnë me kampionët
03/12 19:52
Top News- Futbollisti i Aston Villas/ Përplas Lamborghinin e tij prej 200 mijë Paund
03/12 16:22
Top News- Finalja e ‘Euro 2020’/ U rrezikua tragjedia në Wembley të Londrës
03/12 15:14
Top News – Messi në telashe/ Hoteli i tij me vlerë 30 milionë do të prishet
02/12 19:23
Top News – 6 muajt e ‘tmerrit’ të Eriksen/ E ‘mëshiron’ ekipi modest, odense i hap dyert
02/12 19:23
Top Channel/Rikthehen ndeshjet e Superiores, të shtunën e të dielën do luhet java e 10 e kampionatit
02/12 16:12
Top News-Teuta-Vllaznia/ Sfida kryesore e javës së 11 të Superiores
02/12 14:38
Top News- Tifozi me probleme shëndetësore/ Ndeshja Watford-Chelsea u ndërpre për 15 minuta
02/12 12:44
Top News – Rikthimi i Partizanit / Demat synojnë vazhdimësinë pas suksesit ndaj Teutës
01/12 19:27