Top News – Guvernatori i NY kreu ngacmim seksual/ Prokurorja e Nju Jorkut-Cuomo ka prekur disa gra
03/08/2021 22:44

Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo ka ngacmuar seksualisht disa gra, duke përfshirë disa punëtore në zyrën e tij, u bë e ditur pas një hetimi të kryer nga Prokurorja e Përgjithshme e Nju Jorkut, Letitia James. Sipas hetimit, Cuomo ka shkelur ligjet shtetërore dhe ato federale. Vitin e kaluar, Cuomo është akuzuar për sjellje të keqe seksuale ndaj disa grave. Ai ka mohuar se ka prekur dikë në mënyrë jo të duhur dhe ka hedhur poshtë thirrjet e demokratëve për të dhënë dorëheqje. Raporti i bërë publik është rezultat i një hetimi disamujor. Hetuesit kanë biseduar me gati 200 persona, përfshirë ata që janë ankuar kundër Guvernatorit. “Hetimi i pavarur ka gjetur se Guvernatori Andrew Cuomo ka ngacmuar seksualisht disa gra dhe në mënyrë mënyrë ka shkelur ligjin federal dhe atë shtetëror”, ka thënë James. Sipas saj, Cuomo ka prekur gratë dhe ka bërë komente ofenduese. James po ashtu ka thënë se në një rast, Cuomo dhe stafi i tij janë hakmarrë kundër një ish-punëtoreje, e cila e ka akuzuar atë për ngacmim seksual.

Top News – Flakni telefonat kinezë/ Lituania-Nuk janë të sigurtë
22/09 23:01
Top News-Bazë e dytë në Kretë…/Greqia armatoset kundër Turqisë
22/09 22:55
Top News-Rritet numri i të infektuarve/Humbin jetën 67 persona nga Covid në Itali
22/09 22:51
Top News-‘Zbutet’ Macron/ Franca rikthehen ambasadorin në SHBA
22/09 22:48
Top Channel/ Digjen brirë rinoceronti në fushatën anti-gjueti në Indi
22/09 22:22
Top Channel/ Policia përleshet me protestuesit anti-pandemi në Melbourne të Australisë
22/09 20:47
Top Channel/ Llava apokaliptike i afrohet detit në ishullin spanjoll pas vullkanit
22/09 20:47
Top Channel/ ‘Pusi i Ferrit’: Eksploruesit arrijnë fundin e humnerës në rërën e Jemenit
22/09 20:43
Top Channel/ Tentativë vrasjeje ndaj ndihmësit të presidentit të Ukrainës
22/09 20:41
Top News – ‘Nuk e heqim veton’/ Bullgaria mban peng hapjen e negociatave
22/09 19:42
Top News – OBSH në alarm nga gripi/ ’Këtë dimër do jetë më problem se covidi’
22/09 19:03
Top News- Kundër maskave e vaksinave/ Fushata e partisë gjermane
22/09 18:59
Top News – BE të njohë vaksinat kineze e ruse/Hungaria presion unionit
22/09 18:41
Top News – E vrau se i kërkoi të vinte maskën / Kancelarja Merkel dënon krimin ‘e tmerrshëm’
22/09 18:12
Top News – ‘Hidhni telefonat kinezë!’ / Ministria e mbrojtjes në Lituani palajmëron banorët
22/09 16:58
Top News – Pasagjerja ndjehet keq e vdes në bord / Avioni i British Airways bën ulje emergjence
22/09 16:53
Top Channel/ Përplasja Kosovë-Serbi për targat, çfarë thotë marrëveshja e Brukselit?
22/09 16:06
Top Channel/ Moderatorin e “lë zemra” nga tërmeti, skiatorët të pashqetësuar!
22/09 16:05
Top News- E pagëzuar ‘Magnificent’/ Prezantohet monedha gjashtëkëndore e ‘Paris 2024’
22/09 16:01
Top News – ‘Gëlltit’ rrugë e shtëpi / Llava e vullkanit Cumbre Vieja i afrohet detit
22/09 15:56