Top News – Gratë 16 ditë në grevë/ Dalim vetëm pasi të marrim pagat
30/10/2020 11:28

Sot në ditën e 16 të grevës së urisë gratë naftëtareve janë të vendosura të mos ndalen në rezistencën e tyre. Me kushtin e vee,, marrjen e rrogave te prapambetur dhe rifillimin e punes. Edhe sot ata kane vijuar kerkesen e tyre drejtur kryeministrin Edi Rama që të japë një zgjidhje për pagat që i kanë fituar me procese gjyqësore. Ato bejne te ditur se jane 550 punonjes qe e kane fituar gjyqin. Njëra prej grevisteve e cila 3 ditë me pare u shtruar në spital pas problemeve me diabetin dhe tensionin, është rikthyer sërish në greve në mbështetje të kolegeve. Ndërkohë dje në parlament, kryeministri Edi Rama tha se: Këtu bëhet fjalë për një rafineri të fikur dhe një që përpunon. Ata s’po marrin rrogat sepse fabrika nuk punon. Ata duan pagat, ka deklaruar Rama, por nuk mundet te protesosh ndj shtetit meqe kompania private te le ne rruge, ka komentuar kreu i qeverise greven e grave ne ballsh, duke i dhene keshtu pergjigjegjen e radhes.

Top News – Shqiptari më i kërkuar/ Aleks Burreli vrau biznesmenin
23/11 21:47
Top News – Drogë 500 mijë euro/ Kapet në Holandë, 8 të arrestuar
23/11 21:18
Top News – Kodheli, zv.presidente/ Asambleja parlamentare e NATO-s
23/11 20:47
Top News – Droga dhe pandemia/ Lleshaj-Skrapari, zonë problematike
23/11 20:46
Top News – Si u vra i riu shqiptar/ Gjermani, ja dy autorët e dyshuar
23/11 20:41
KED nuk njeh gjykatën/ Skualifikon sërish Zhaklina Peton dhe Eugen Papandilen për në Kushtetuese
23/11 20:25
Anglia del nga Lockdown i dytë/ Por nga 2 dhjetori masa të shtrënguara lokale
23/11 20:25
Vepra e Mid’hat Frashërit/ Vëllimi V vjen nga Instituti i Studimeve Historike “Lumo Skëndo”
23/11 20:03
Dyndje te parku i Liqenit/ Në bare nuk respektohet distanca dhe mos grumbullimi
23/11 19:57
Nesër mbyllet Kakavija/ Pala greke në grevë për 24 orë, do të kalojnë vetëm rastet urgjente
23/11 19:53
Rekord viktimash! MSH: 795 raste të reja dhe 17 humbje jete në 24 orët e fundit nga covid
23/11 19:28
Top News – Greqi, situata e rendë/ Covid, 84 vdekje, 549 të intubuar
23/11 19:20
Top News – Ambasada Gjermane/ Hap sektorin e vizave me një kusht
23/11 19:20
Top News – Gati spitali covid 4/ Shifra alarmante të të infektuarve
23/11 18:43
Top News – Covid, bilanc tragjik/ 17 humbje jete në harkun e 24 orëve
23/11 18:43
Top News – Milionat e gjobave/ Covid 19, mbushen arkat e shtetit
23/11 18:42
Top News – Policia, gjobat e covid/ 1579 të ndëshkuar në vetëm 24 orë
23/11 18:42
Top News – Pasojat e pandemisë/ Reagimi i bashkive në emergjencë
23/11 16:55
Manastirliu: Bëhemi gati për COVID4 dhe spitalet rajonale
23/11 16:33
Nesër mbyllet kufiri grek/ Për 24 orë asnjë person s’do lejohet të kalojë kufirin greko-shqiptar
23/11 16:00