Top News- Fundi i izolimit për shqiptarët e Kosovës!/KE letër vendeve anëtare për vizat
07/10/2022 18:17

Izolimit të shqiptarëve të Kosovës mund t’i vijë fundi pasi Bashkimi Europian ka ndërmarrë një aksion diplomatik për të mbajtur premtimin për liberalizimin e vizave. Komisioni Evropian u ka dërguar vendeve anëtare të Bashkimit Evropian një dokument të detajuar teknik ku konfirmon se Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave. Në këtë dokument, Komisioni propozon që BE t’i liberalizojë vizat për Kosovën brenda këtij viti. Sipas burimeve në Bruksel, dokumenti do të hidhet për diskutim me vendet e unionit më 13 tetor në Bruksel.

Top Channel/ Kurti: Serbia, 48 baza përgjatë kufirit me Kosovën, ka aspirata territoriale!
26/11 12:16
Top Channel/ Skadoi afati i regjistrimit, Lista Serbe bojkoton zgjedhjet në veri të Kosovës!
26/11 11:48
Top News – Pas largimit të Listës Serbe/ Gjashtë subjekte aplikuan për zgjedhjet në veri
25/11 21:51
Top Channel/ Vret gruan me sëpatë/ Kosovë, 70 -vjeçari u vetëdorëzua në polici
25/11 15:31
Top News – Burri vret gruan, krim horror në Prishtinë/ Autori 70 vjeç dyshohet me probleme mendore
25/11 15:12
Top Channel/ Lirohen infermieret abuzuese! Rrahën të moshuarën në një azil në Pejë
25/11 12:47
Top Channel/ Vret gruan me sëpatë! Në Kosovë, 70 -vjeçari u vetëdorëzua në polici
25/11 12:38
Top News – Festohet 28 nëntori në Prishtinë / Të gjithë në pritjen e ambasadës së Shqipërisë
25/11 12:02
Top Channel/ Kosovë, burri vret gruan me sëpatë dhe më pas vetëdorëzohet në polici
25/11 11:47
Top Channel/ Kosovë-Serbi, marrëveshje për targat! Të dy palët i lënë hapësirë planit franko-gjerman
24/11 15:24
Top Channel/ Lista Serbe “sfidon” Prishtinën: Targat KM do të mbeten në përdorim!
24/11 15:08
Top Channel/ Arrihet marrëveshja për targat, nuk ka më gjoba dhe simbole të serbisë në automjete
24/11 12:25
Top Channel/ Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat
23/11 23:53
Top Channel/ Zgjidhje për targat? Lajçak ul në tavolinë Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë
23/11 19:32
Top News- Kurti u ul pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve/Reagime të forta pas vendimit të qeverisë
23/11 18:40
Top Channel/ Protestojnë serbët për gjobat. Lista serbe paralajmëroi tubimin pas takimit me Vucic
23/11 15:30
Top Channel/ Kurti kritika Bashkimit Europian: Borrell iu përshtat interesave të Serbisë
23/11 15:13
Top Channel/Tentohet takim për targat mes kryenegocjatorëve, Italia: hajdeni ta zgjidhim në Romë!
23/11 15:06
Top Channel/ Kurti kritika Bashkimit Europian: Borrell iu përshtat interesave të Serbisë
23/11 12:33
Top Channel/ Targat, protestë dhe bisedime/ Situata në veri heq nga agjenda liberalizimin e vizave
23/11 12:33