Top News – Fisnikëria e Ronaldos / I përgjigjet ftesës së Pink për të ndihmuar fëmijët
26/11/2021 22:06

Cristiano Ronaldo është ndër të paktët lojtarë që i dëshmon vlerat e tij të padiskutueshme si brenda fushës së lojës por edhe jashtë saj. Veprimi i tij i fundit ka konfirmuar më së miri se ylli portugez nuk di vetëm të shënojë gola dhe të përkujdeset për veten e tij por edhe të tregohet bamirës dhe t'i sjellë dobi njerëzve në nevojë, vecanërisht fëmijeve. Iniciativës së kanautores së famshme Pink, për të gëzuar fëmijët nga e gjithë bota me fanella te Ronaldos me nr.7, që padyshim jane nje enderr per secilin, 36 vjecari i është kunderpërgjigjur kësaj ftese solidare me dashamirësinë dhe kënaqësinë më të madhe. Ndër të tjerash, ai u shpreh se do të dhuronte bluza me firmat nga vetë ai për të arritur qëllimin e përbashkët. Në fund, Cristiano Ronaldo nuk nguroi të përgëzonte Pink për këtë nismë tejet të vecantë dhe normalisht ky bashkëpunim mes dy personazheve te dashur për publikun u shoqërua me vlerësim maksimal nga ndjekësit në rrjetet sociale.

Top News- Teuta nuk di më të fitojë/ Humbet me Laçin, Partizani ngec ndaj Kastriotit
22/01 18:02
Top News- Vllaznia frenohet sërish/ Shkodranët, vetëm barazim 1-1 me Egnatian
22/01 11:31
Top Channel/ Egnatia merr një pikë në “Loro Borici” përballë vendasve falë barazimit 1-1
21/01 19:58
Top Channel/ Kombëtarja po zgjedh talentet/ Të rinjtë e datëlindjes 2006 po testohen
20/01 19:49
Top Channel/ Vllaznia-Egnatia/ Ndeshja që hap javën e 16 të superiores
20/01 19:48
Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01
Top Channel/ Turne tenisi në Shkodër/ Garuan 16 sportistë nga trevat shqipfolëse
17/01 12:28
Top Channel/ Partizani fiton me trajnerin e ri! Teuta mposhtet nga Kastrioti
16/01 21:18
Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01 19:26
Top News- Çmenduri në Sevilla/ Jordan goditet me shkop në derbin andaluzian
16/01 14:36
Top News- Djokovic humbet apelin/ Tenisti serb largohet nga Australia
16/01 12:55
Top Channel/Gjokoviç humbet gjyqin, do dëbohet nga Australia. Nuk garon në “Australian Open”
16/01 11:15
Top Channel/ Incidente gjatë Tirana-Vllaznia, kaos e dhunë gjatë pushimit. Ndeshja u mbyll pa gola
16/01 02:33