Top News – Eksperte të Kosovës/ Vizitojnë varrezën masive në Serbi
30/11/2020 21:45

Zyra e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti njoftoi se përfaqësues të delegacionit të Kosovës, në kuadër të Grupit Punues për Persona të Zhdukur, kanë vizituar zonwn e varrezës masive në Kizhevak të Rashkës në Serbi, pas rifillimit të gërmimeve në këtë hapësirë.“Gërmimet vlerësuese dhe zhvarrosjet e mbetjeve mortore të viktimave të luftës së viteve 1998-‘99 në Kosovë nw kwtw zonw do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim”, thuhet në njoftimin e kryeministrisë. Aty theksohet se ekspertët mjekoligjorë kosovarë, do të vazhdojnë të jenë të pranishëm deri në përfundim të procesit të gërmimit. Nw 20 nwntor, Misioni i Bashkimit Europian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), dha sqarime lidhur me gjetjen e mbetjeve mortore nw Kizhevak të Serbisë, të cilat dyshohet se janë të shqiptarëve të Kosovës. EULEX shpjegoi se eshtrat I zbuluan në një gurore të madhe. Sipas tyre, gwrrmime nw Kizhevak ka pasur qw prej vitit 2015, por pwrparimi I arritur sw fundi I detyrohej shfrytëzimit të imazheve nga ajri.

Ndalimi i kandidimit në zgjedhje/ KQZ në Kosovë diskuton për Albin kurtin dhe 46 të tjerë
22/01 20:07
Top News – Ambasada e Francës në Kosovë: Të sigurohen zgjedhje të besueshme
22/01 16:31
Votim me postë, 100 mijë kërkesa/ Diaspora e Kosovës, të drejtë të votojë në zgjedhjet e 14 shkurtit
22/01 15:34
Top News – Kryetarja e KQZ në Kosovë/ Jam kërcënuar, është e paprecedent
21/01 21:21
Top News – Kosovë, Qeveria në largim/ 1 milionë euro për dëmet e shkaktuara nga përmbytjet
21/01 21:12
Top News – SHBA rol vendimtar në Kosovë/ Hoti, marrëdhënia jonë është e veçantë
21/01 17:43
Drejtuesja e KQZ: Më kërcënuan/ Valdete Daka akuzon ata që u penguan të kandidojnë
21/01 15:36
KQZ e Kosovës nën akuzë/ Valdete Daka: kandidimin ua ndalon ligji, jo unë
21/01 13:15
Top News – “Krejt dhe Drejt”, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani zbulojnë sloganin e zgjedhjeve
21/01 01:22
Albin Kurti ndalohet të kandidojë/ KQZ tregon edhe listën e ndalimeve të tjera
20/01 19:37
Top News – Kosovë, KQZ rrëzon Albin Kurtin/ Kreut të VV-së, nuk i lejohet kandidimi në zgjedhje
20/01 16:23
Mësuesit e Kosovës duan paga shtesë/ Sindikatat kërcënojnë me grevë nëse nuk plotësohet kushti
19/01 19:41
Deklarata e Haradinajt,kërcënon Vuçiç/ Bashkim me Shqipërinë-Serbia do të përgjigjet!
19/01 13:45
Top News – Pas rastit që `rrëzoi qeverinë`/ Kosovë, verifikim kandidatëve për deputetë
18/01 19:07
Zgjedhjet në Kosovë/ Kandidatët për deputet do kalojnë në “sitë” , nëse kanë precedentë penalë
18/01 12:55
Përmbytjet dëmtuan të mbjellat/ Kosovë, fermerët akuzojnë institucionet
17/01 12:24
Top News – Zgjedhjet në kuvendin e Kosovës/ Do marrin pjesë 21 parti dhe dy koalicione
16/01 21:10
Top News – Pandemia në Kosovë/ Qeveria në detyrë masa të reja
15/01 16:26
30 euro më shumë pensionistëve/ Qeveria Hoti rrit të gjitha pensionet nën 100 euro
15/01 15:34
Top News – Haradinaj sfidon Vjosa Osmanin/ Hajde përballemi në debat publik!
14/01 22:02