Top News – Egnatia shkarkon Maganin / Klubi rrogozhinas mbyll bashkëpunimin me trajnerin
29/11/2021 17:41

Egnatia ka nderprere bashkepunimin me trajnerin Gugash Magani. Rezultatet e dobeta jane bere shkak per kete vendim te skuadres rrogozhinase per te shkarkuar teknikun e tyre ku mesa duket humbja e fundit ndaj Kukesit me rezultatin 2-0 ka sosur durimin e drejtuesve. Teknikun nga Peqini u afrua ne Gusht te 2020 ne skuadren me ambicie te medha ku fale punes se mire siguroi ngjitjen ne eliten e futbollit shqiptar. Klubii ardhur rishtazi ne Superiore, me skuader te re, administrate te rinovuar dhe stadium te rikonstruktuar kishte tegjithe komponentet e duhur per te pasur sukses ku dhe i bene nje nisje positive sezonit te ri ku arriten te barazonin me Tiranen, te fitonin me Kastriotin dhe Lacin madje siguruan dhe kualifikimin per ne cerekfinalen e Kupes se Shqiperise. Lajmi vjen si nje rrufe ne qiell te paster ne opinionin sportive ne Shqiperi duke qene se kampionati sapo kishte filluar dhe Egnatia ishte 3 pike larg zones se ftohte dhe sidomos ne nje kampionat me 10 skuadra ku konkurrenca arrin kulmin eshte e veshtire te kesh pretendime me te larta. Gugash Magani behet keshtu trajneri I trete qe shkarkohet ne Kategorine Superiore pas Vukicevic te Lacit dhe Edi Martinit teTeutes..

Top News- Të tmerruar nga grabitjet e shtëpive/Yjet e Premier League punësojnë trupa speciale
25/01 17:12
Top News- Tirana fiton Derbin me Dinamon/ Bardheblutë, sërish 6 pikë përpara Kukësit
25/01 10:52
Top Channel/ Tirana fiton derbin me Dinamon.Ndeshja u vendos nga një gol i Xhixhës në minutën e 69
25/01 03:08
Top Channel/ Zgjedhjet në FSHF. Debate për zgjedhjen e presidentit të shoqatës rajonale të Tiranës
24/01 23:06
Top News- Derbi në fushë, Policia në mes!/ Supermasa për sfidën mes Dinamos e Tiranës
24/01 14:57
Top News-Kukësi rigjen fitoren/ Mund Skënderbeun, tani 3 prapa Tiranës
23/01 19:17
Top Channel/ Laçi ngjitet në vendin e dytë/ Mund Teutën 2-4, Partizani ngec me Kastriotin 0-0
22/01 19:59
Top News- Teuta nuk di më të fitojë/ Humbet me Laçin, Partizani ngec ndaj Kastriotit
22/01 18:02
Top News- Vllaznia frenohet sërish/ Shkodranët, vetëm barazim 1-1 me Egnatian
22/01 11:31
Top Channel/ Egnatia merr një pikë në “Loro Borici” përballë vendasve falë barazimit 1-1
21/01 19:58
Top Channel/ Kombëtarja po zgjedh talentet/ Të rinjtë e datëlindjes 2006 po testohen
20/01 19:49
Top Channel/ Vllaznia-Egnatia/ Ndeshja që hap javën e 16 të superiores
20/01 19:48
Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01