Top News- E ekzekutuan trafikantët e narkotikëve /Vritet efektivi i policisë, gjendet trupi i pajetë
28/09/2021 12:01

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ne Ishull, Lezhë, mëngjesin e kësaj të marte, ku një efektiv policie është gjetur pa shenje jete në një kanal. Ngjarja tragjike ndodhi në afërsi të zonës së Vainit. Bëhet fjalë për shtetain Saimir Hoxha, 44 vjec, i cili fillimisht u plagos me armë zjarri më pas ndërroi jetë për shkak të plagës së marrë në trup. Viktima ishte oficer i krimeve të rënda në Lezhë. Efektivi ishte në krye të detyrës në një operacion anti kanabis bashke me një grup kontrolli. Burimet bëjnë me dije se efektivët kanë shkuar në zonën e Vainit për një kontroll të zonës, pasi kishin marrë informacione për një sipërfaqe me parcela kanabisi brenda luginës së Kune-Vainit. Banorët pranë zonë u shprehën se dëguan të shtëna armësh dhe pas kontrollit të zonës u gjet trupi i pajetë i efektivit të policisë në kanal. Policia shkoi menjëherë në vendin e ngjarje, ndërsa autorit e krimit të rëndë janë ende në kërkim. Uniformat blu bënë me dije se disa perona janë shoqëruar në komisariat. Ndërkohë pritet për detaje të tjera në orët ne vazhdim.

Top Channel/ Përballja me Partizanin, drejtori bardheblu: Derbin e fiton Tirana 2-0
20/10 17:34
Top Channel/ Pronat e konfiskuara nuk i blen askush! Në Fier nis projekti pilot
20/10 17:30
Top News-Vendimet e qeverisë / Krijohet drejtoria antikorrupsion në administratë
20/10 17:22
Top News- Basha prezanton 3 amendamentet / I prerë ndaj Berishës: Nuk dua të ndihet inferior
20/10 17:19
Top News- Mblidhen gjatë javës së flamurit / Ku do të mbahet takimi i qeverive Rama-Kurti
20/10 17:10
Top Channel/ “Nuk bëj garë kush e ka autokolonën më të gjatë”, Basha flet për Berishën: S’dua ta…
20/10 17:10
Top Channel/Basha:Të largohet çdo politikan që nuk justifikon pasurinë!Dhe ne kemi pasur llumin tonë
20/10 17:02
Top Channel/ Do të jepni dorëheqje? Basha: 95% e demokratëve duan që të udhëheq unë!
20/10 17:02
Top Channel/ Rikthimi i komunave, Basha: Qytetarët shkojnë me kilometra larg për një shërbim
20/10 17:01
Top Channel/ Alibeaj: PS, strategji për të penguar veprimtarinë e hetimit të masakrës së 25 prillit
20/10 16:54
Top News-Në kërkim ‘koka e grupit kriminal’/Dërgonte e shpërndante kokainë e marjuanë në Norvegji
20/10 16:50
Top News- Mblidhen gjatë javës së flamurit/ Ku do të mbahet takimi i qeverive Rama-Kurti
20/10 16:46
Top News-Pas aksionit të SPAK në Lezhë /Gledis Nano prezanton drejtorin e ri, Oltion Bistri
20/10 16:26
Top News-Batuta e Ramës për integrimin-Nuk do e lëmë në mes si kinezët që lanë futbollin kur ra shi
20/10 16:16
Top News-Soreca-Inkurajojmë dialogun mes partive politike, kështu funksionon demokracia
20/10 16:15
Top News- Rama mbron patronazhistët-Në të gjithë botën demokratike ekzistojnë
20/10 16:13
Top News – Soreca-Procesi i vettingut në Shqipëri, pikë referimi edhe për vendet e tjera
20/10 15:53
Top Channel/ Rruga e vështirë për në shkollë, fëmijët në Shkodër udhëtojnë 1 orë e gjysmë më këmbë
20/10 15:52
Top News- Progresraporti i KE/ Tabaku e lexon ndryshe, tregon pikat e dobëta
20/10 15:44
Top Channel/ Rama: Kushtetuta ndryshon. Kryeministri i hapur për dialog për tre kërkesat e opozitës
20/10 15:24