Top News – E bëjnë për spital/ Gazetari rrihet nga tre persona të maskuar
25/02/2021 19:19

Gazetari kosovar Visar Durici është sulmuar nga disa persona të panjohur dhe është dashur që të dërgohet në spital për shkak të lëndimeve të forta që ka marrë. Vetë reporteri pohoi për Zërin e Amerikës se është goditur në momentin që po i afrohej banesës së tij. “ Pasi parkova makinën, eca për rreth 15 metra në errësirë, por kur iu afrova shtëpisë sime, një person më doi papritur përpara e më qëlloi. Pas tij, dolën dhe dy të tjerë e më sulmuan të gjitha bashkë”, ka rrëfyer ai. policia foli për tre persona të maskuar, mbi identitetin e të cilëve apo motivet e sulmit, nuk ka ende dijeni. As gazetari vetë nuk e ka idenë se kush mund ta ketë kryer apo porositur sulmin ndaj tij. Mësohet se Duricit ka pësuar thyerje të hundës dhe katër dhëmbëve. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës i bëri thirrje organeve të drejtësisë që ta zbardhin sa më shpejt rastin që dëmton sipas tij në themel lirinë e shprehjes dhe të medias”. Kryetarja e këtij asociacioni, Gentiana Begolli, tha për VOA se ky është sulmi i dytë ndaj gazetarëve përgjatë 2021-shit, ndërsa numri po rritet nga viti në vit.

Top News – Ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare/ Zbulohet dëshira e fundit e princit Philip
10/04 20:29
Top News – Më 17 prill, lamtumira e fundit/ Të shtëna topash e nderime për princin Philip
10/04 20:19
Top News – Në pritje të ‘Defender 21’/ Ushtarët e parë amerikanë mbërrijnë në Shqipëri
10/04 20:18
Top News – Tërmet në Indonezi/ Toka lëkundet me 6 ballë, shtatë viktima
10/04 20:12
Top News – Dy gëzime në një ditë/ Transplant zemre ndërsa bashkëshortja lind…
10/04 20:03
Top News – Dy balena të ngordhura në breg/ ‘Të vrara’ nga mbetjet plastike në det
10/04 20:02
Top News – Irani nuk ndalet/ Fillon testimin enjë centrifuge të re
10/04 20:00
Të Pasurit| Klasifikimi i Forbes 2021| Një miliarder i ri është shfaqur në botë çdo 17 orë |Top News
10/04 17:45
Top News – Akuza për tradhëti të lartë/ Arabia Saudite ekzekuton tre ushtarë
10/04 16:42
Top News – Mjeku ligjor e konfirmon/ Floyd vdiq nga mungesa e oksigjenit!
10/04 16:41
Top News – Gjermania do të marrë Sputnik/ Berlini zyrtar, vaksinat nuk kanë ideologji
10/04 15:04
Londër/ 41 të shtëna topash për princin Philip nga Kulla e Londrës
10/04 14:30
Top News – Prag konflikti në Europë/ Rusia kërcënon Ukrainën me ndërhyrje ushtarake
10/04 14:15
Top News – OBSH paralajmëron/ ‘Jo’ imunizimit me dy vaksina të ndryshme
10/04 11:56
Top News- Pfizer/ Biontech bën kërkesë/ Vaksina jonë të përdoret dhe tek fëmijët
10/04 10:59
Top News – Programi Artemis i NASA-s/ Për herë të parë, në hënë një njeri me ngjyrë
10/04 10:59
Top News – Asteroidi gjigand i afrohet planetit/ Do të kalojë përmes Tokës dhe Hënës
10/04 01:23
Top News – OBSH, shpërndarja e vaksinave/ Vazhdon të ketë një çekuilibër tronditë
09/04 22:22
Tre astronautët mbërrijnë në stacionin hapësinor, në fluturimin në nder të Gagarin – Pa koment
09/04 21:24
Shpërthim madhor vullkani në ishullin e Karaibeve, Saint Vincent – Pa koment
09/04 21:23