Top News- Dy vende në krah të Thaçit / Cilat fuqi kërkojnë lirimin e ish-presidentit të Kosovës
01/12/2021 17:35

Mbrojtja e ish-presidentit Hashim Thaçi, e cila kryesohet nga avokati amerikan Gregory Kehoe ka thënë se për lirimin është ofruar garanci nga më shumë se një shtet. Kehoe ka thënë në një kërkesë drejtuar Hagës se dy fuqi anëtare të NATO-s janë garantuese dhe ka kërkuar që Thaçit t’i mundësohet lirimi në njërën nga këto shtete. “Mbrotja dhe vendeve të treta kërkojnë me lirimin e përkohshëm të Thaçit, ose në mënyrë alternative, të urdhërojë lirimin e përkohshëm të Thaçt në njërën prej këtyre dy vendeve të treta”, thuhet në dokumentin e Mbrojtjes së Thaçit dërguar Gjykatësit të Procedurës Paraprake. Kehoe ka thënë se nuk ka rrezik që ish-presidenti tij të ikë apo që të bëjë përpjekje për të penguar procedurat e Gjykatës, dhe gjithashtu thekson se s’ka ndonjë rrezik që Hashim Thaçi “të kryejë ndonjë vepër tjetër penale”.

Top News- Kosova i kërkon Greqisë njohjen/Gërvalla në Athinë-Ndërmerrni këtë hap historik!
20/01 21:27
Top News- Përplasje në Kuvendin e Kosovës/‘Ku ti gjejmë paratë’! Opozita ‘gozhdon’ Kurtin
20/01 16:32
Top Channel/ “Ku t`i marrim paratë për energjinë”, Kurti përplasje më opozitën në Kuvend!
20/01 15:10
Top Channel/ Omicron, i pafrenueshëm: Kosova mbyll lokalet në mbrëmje!
20/01 12:00
Top Channel/Kosova shtrenjton energjinë/Albin Kurti: Vendosim 75 milionë euro, ndihmë më të varfërve
19/01 20:10
Top News – 400 fëmijë të infektuar në dy ditë / Kosovë, disa shkolla mësim online, pandemia merr hov
19/01 11:28
Top Channel/ Kosova do të rrisë çmimin e energjisë! Me 7% për ata që konsumojnë mbi 600 kwh
18/01 19:53
Top News- Baza në Bondsteel në Kosovë/SHBA-Garanci për stabilitetin e Ballkanit
18/01 19:45
Top Channel/ Tarifat, sa pritet të rritet çmimi i faturave të energjisë në Kosovë?
18/01 11:51
Top Channel/ Kërcënime serbe për Kosovën/ Serbët mund të bojkotojnë edhe procesin e dialogut
17/01 19:54
Top News-Kosova në alarm me rastet e covid/Qeveria, masa të ashpra për parandalimin
17/01 18:12
Top Channel/ Protesta e serbëve, qeveria e Kosovës u ndaloi pjesmarrjen në referendumin e Serbisë
16/01 20:46
Top News – Frika për rivendosjen e vizave nga BE/Rreziku jo real nga azilkërkuesit e Ballkanit
16/01 14:51
Top News-U dhunua brutalisht nga disa djem/Ndërron jetë i riu në spital pas disa muajsh
16/01 13:16
Top Channel/ “Votojmë vetëm në Kosovë”/ Flasin banorët serbë të Gracanicës për referendumin
15/01 19:32
Top Channel/ Kosova, jo referendumit/ Miratohet rezoluta në seancën e jashtëzakonshme kundër Serbisë
15/01 19:30
Top News-Jo më zgjedhje serbe në Kosovë! / Kuvendi mblidhet në seancë të jashtëzakonshme
15/01 18:07
Top News – I tregoi botës për Reçakun / Rrëfimi i kameramanit që filmoi tmerrin e madh
15/01 17:06
Top News – Historia nuk mund të rishkruhet! / William Walker: Reçaku në zemrën time
15/01 16:54
Top Channel/ Masakra e Reçakut, Kurti: Mohimi bëhet për të ndryshuar historinë
15/01 15:30