Top News – Dy bodigardët e Cristiano Ronaldos / Në telashe, tashmë nën akuzë nga policia
01/12/2021 19:05

Vetem pak dite me pare qarkulloi me shpejtesi lajmi se Cristiano Ronaldo mbrohej nga dy ish ushtarake binjake qe dikur kane sherbyer ne Afganistan. Sergio dhe Jorge Ramalhiero, moren jehone te madhe nga mediat per vete faktin qe kane qene pjese e njesive elitare te forcave ushtarake. Por gjate kesaj kohe, dyshja ka qene nen monitorimin e njesise se mbrojtjes se ngushte te policise portuguze, PSP, nje institucion qe merret me mbikqyrjen e poltikaneve, gjyqtareve dhe personave te tjere te rendesishem. Burime te ndryshme, bejne me dije se dy vellezerit binjake ishin punesuar nga Cristiano Ronaldo, pasi ata paten kerkuar te shkonin me leje pa pagese nga policia e PSP per qellime te tjera. Por dyshja janë nën hetim mbi akuzat se ata kanë ofruar mbrojtje të paautorizuar të ngushtë në vendin e tyre të lindjes. Behet me dije se ata po perballen me procedime disiplinore kur te kthehen serish ne PSP dhe nje zedhenes i forces kur u pyet per me shume detaje u shpreh se nuk komentohen rasten nen hetim.

Top News- Të tmerruar nga grabitjet e shtëpive/Yjet e Premier League punësojnë trupa speciale
25/01 17:12
Top News- Tirana fiton Derbin me Dinamon/ Bardheblutë, sërish 6 pikë përpara Kukësit
25/01 10:52
Top Channel/ Tirana fiton derbin me Dinamon.Ndeshja u vendos nga një gol i Xhixhës në minutën e 69
25/01 03:08
Top Channel/ Zgjedhjet në FSHF. Debate për zgjedhjen e presidentit të shoqatës rajonale të Tiranës
24/01 23:06
Top News- Derbi në fushë, Policia në mes!/ Supermasa për sfidën mes Dinamos e Tiranës
24/01 14:57
Top News-Kukësi rigjen fitoren/ Mund Skënderbeun, tani 3 prapa Tiranës
23/01 19:17
Top Channel/ Laçi ngjitet në vendin e dytë/ Mund Teutën 2-4, Partizani ngec me Kastriotin 0-0
22/01 19:59
Top News- Teuta nuk di më të fitojë/ Humbet me Laçin, Partizani ngec ndaj Kastriotit
22/01 18:02
Top News- Vllaznia frenohet sërish/ Shkodranët, vetëm barazim 1-1 me Egnatian
22/01 11:31
Top Channel/ Egnatia merr një pikë në “Loro Borici” përballë vendasve falë barazimit 1-1
21/01 19:58
Top Channel/ Kombëtarja po zgjedh talentet/ Të rinjtë e datëlindjes 2006 po testohen
20/01 19:49
Top Channel/ Vllaznia-Egnatia/ Ndeshja që hap javën e 16 të superiores
20/01 19:48
Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01