Top News-Covid, shifra optimiste në 24 orë/Më pak infektime, por më shumë viktima
25/10/2021 20:14

Situata epidemiologjie në vendin tonë këtë të hënë është paraqitur më e qetë, ku numri I rasteve të reja ka pësur një rënie të ndjeshme. Sipas Ministrisë së Shëndetësië gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 264 raste të reja nga 2 mijë e 640 testime të kryera. Tirana vijon të jetë qarku më I infektuar, kun ë 24 orë janë shënaur 133 raste të reja. Ndërkohë, po gjatë kësaj fashe orare janë shënuar 6 viktima. Betejën me virusin nuk e fituan 6 pacientë të moshave 57 deri në 83 vjeç. Katër viktima janë nga Tirana, një nga Elbasani dhe një tjetër nga Berati. Nga njofitmi zyrtar bëhet me dije se po gjatë këtij harku kohorë janë shëruar 192 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 171,982 që nga fillimi i epidemisë në vend. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim mjekësorë 155 pacientë, nga të cilët 18 prej tyre janë në gjendje më të rënduar shëndetësorë. Ndëkrohë, janë 7 mijë e 98 pacientë aktivë me Covid 19 në të gjithë vendin.

Top News – Aksident si pasoje e lageshtires ne unaze prane kopeshtit botanik
29/11 22:19
Top Channel/ Reshje të dendura dëbore, vijon të mbetet e bllokuar rruga e Arbrit
29/11 21:42
Top News-Përgjysmohen rastet e reja/Ja sa pacientë janë në gjendje të rëndë në spital
29/11 21:20
Top Channel/ Moti i keq, ja akset rrugore ku nuk do lejohet të kaloni pa zinxhirë
29/11 21:20
Top News-Ekzekutohet ish-deputeti i Shkodrës / Gjeti vdekjen në spital, një orë pas atentatit
29/11 21:02
Top News – Policia blindon Rrugën e Arbrit, nuk lejohet asnjë mjet pa zinxhirë
29/11 21:00
Top News – Rruga e Arbrit bllokohet nga reshjet e borës, 100 makina pa zinxhirë për të qarkulluar
29/11 20:19
Top News-Dy kufoma në Fier dhe Korçë/Zbulohen detajet, policia nis hetimet urgjente
29/11 20:07
Top News-Atentat ndaj ish deputetit / Plagoset, nuk dihen motivet dhe autorët
29/11 20:04
Top Channel/ Reshjet e shiut në Vlorë, Mamaj: Nuk ka asgjë për tu shqetësuar për 12 orët e ardhshme
29/11 19:55
Top Channel/ Rama sot hoqi traun! Bllokohet rruga e Arbrit, shkak reshjet e shumta të dëborës
29/11 19:48
Top Channel/ Abetarja u njehsua në 2012/ Autori Shezai Rrokaj: Të përmirësohet, jo ndryshohet
29/11 19:39
Top Channel/Varianti i ri i covid, pak të dhëna/Mjekët thonë se ka simptoma të ndryshme nga covid 19
29/11 19:35
Top News-Kishte të dashur nënën e autorëve / Vranë taksistin në Rinas, 2 vëllezërit në gjyq
29/11 19:09
Top Channel/Manastirliu takon Tedros:Mbështesim Traktatin Ndërkombëtar për përgjigjen ndaj pandemisë
29/11 19:08
Top News-Gjenden dy kufoma, njëra prej tyre e dekompozuar
29/11 18:54
Top News-Atentat me silenciator në Shkodër, plagoset ish-kryetari i komunës së Velipojës
29/11 18:53
Top Channel/ Plagosje me armë zjarri me silenciator në mes të Shkodrës
29/11 18:51
Top Channel/ E rëndë në Fier/ Gjendet i mbytur dhe i dekompozuar në një kanal me ujë një person
29/11 18:35
Top Channel/ Ulen ndjeshëm temperaturat, nis dëbora dhe në Kosovë
29/11 18:16