Top News-Covid 19, spitalet plot me pacientë/ Më pak infektime, por edhe më pak testime
24/01/2022 20:06

Java e katërt e janarit, ka nisur me një ulje të rasteve të reja në vend. Ndryshe nga një ditë më parë ku pati 5 mijë e 367 testime dhe 1 mijë e 658 të infektuar, këtë të hënë janë regjistruar 789 raste nga 3 mijë e 667 testime. Ulja e testimeve, tregon se po ashtu ka një rënie të numrit të pacientëve që I drejtohen spitaleve me simptoma të Covid 19, apo të Omicron. Ministria e shëndetëisë ka bërë me dije bilancin e 24 orëve të fundit, ku njofton se janë shënuar 7 humbje jete. Betejën me virusin nuk e fituan pesë qytetarë nga Tirana të moshave 59-83 vjeç, një qytetare nga Fieri 78 vjeçe dhe një qytetar nga Kamza 79 vjeç. Aktualisht në spitalet covid po marrin trajtim mjekësorë 129 pacientë, nga të cilët 13 janë në gjendje më të rënduar shëndetësore, një shifër e lartë për kapacitetet spitalore në vend. Po gjatë këtij harku kohorë, janë shëruar 1824 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 222,508 që nga fillimi i epidemisë.

Top Channel/ Roma fiton kupën/ Italianet marrin trofeun Europian ne stadiumin e Tiranes
26/05 01:43
Top Channel/ Roderdam/ Tifozët e Feyenoordit thyejnë vitrina e përplasen me policin
26/05 01:37
Top Channel/ Italianët janë në festë/ Emocione të mëdha te amfiteatri
26/05 01:32
Top Channel/ Festë në sheshin Skënderbej/Tifozët shqiptarë shijuan në qetësi finalen
26/05 01:28
Top Channel/ Holandezët e dëshpëruar, tifozët në zonën e pedonales ndoqën ndeshjen nga ekrani
26/05 01:25
Top Channel/ Tifozët largohen me qetësi/ Policia në gatishmëri për të shmangur incidentet
26/05 01:19
Top Channel/ Tifozët dalin nga stadiumi, policia në gatishmëri për të shmangur incidentet
26/05 01:18
Top Channel/ Entuziazmi i italianëve, Hoze Mourinjo solli një trofe evropian pas disa dekadash
26/05 01:05
Top Channel/ Situatë e qetë në Tiranë, holandezët shmangin trazirat pas humbjes
25/05 23:56
Top Channel/ Roma fiton kundër Feyenoord/ Holandezët të shkatërruar
25/05 23:46
Top Channel/ Pllakos heshtja mes ‘tulipanëve’, me sytë nga monitori në pritje të golit
25/05 23:02
Top Channel/ Holandezët rrahin shqiptarin, ai vrapon drejt policëve për të shpëtuar
25/05 21:37
Top Channel/ Skënder Brataj në krye të detyrës, i pranishëm në “Air Albania” për çdo emergjencë
25/05 21:35
Top Channel/ “Forca Roma!”, bukuroshet italiane “pushtojnë” Tiranën
25/05 21:14
Top News- Ndërron jetë 18 vjeçari shqiptar/Tragjike, makina i preu rrugën dhe e përplasi
25/05 21:08
Top Channel/ Totti në Tiranë. Legjenda verdhekuq: Nuk është hera e parë, kam ardhur fshehurazi
25/05 21:05
Top Channel/ Beteja në fushë, përbërja e dy ekipeve në ndeshjen finale
25/05 21:05
Top Channel/ “Little Rome” tek liqeni. Tifozët e Romës po qëndrojnë në parkun e madh
25/05 21:04
Top Channel/ Blindohet finalja e Konference League, forca të shtuara të policisë përreth stadiumit
25/05 21:04
Top Channel/ Tulipanët pushtojnë Tiranën. Në pedonale mblidhen mbështetësit e Feyenoord
25/05 21:03